رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 42512

روحانی:

دولت به هیچ قیمتی در مبارزه با فساد عقب نشینی نخواهد کرد

ساعت 24- رییس جمهوری گفت: دولت به هیچ قیمتی در مبارزه با فساد عقب نشینی نخواهد کرد و راهی که انتخاب شده طبق فرمان خدا و مردم است.

دولت به هیچ قیمتی در مبارزه با فساد عقب نشینی نخواهد کرد
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه نخستین روز سفر به استان بوشهر در جلسه توسعه و سرمایه گذاران این استان افزود: تا می خواهیم یک فساد را حل کنیم برخی راه می افتند و به دولت اتهاماتی همچون برداشت از صندوق توسعه ملی می زنند، شلوغ می کنند که صدای حق در همهمه به گوش کسی نرسد.خدا فرمان داده که برای رفاه مردم کار کنیم و مردم نیز در ۲۴ خرداد سال گذشته وظیفه ، رسالت و باری را بر دوش ما گذاشتند که دولت نیز با افتخار آن را پذیرفت.

رییس جمهوری تاکید کرد: البته همه باید با هم باشیم و دست به دست هم دهیم چرا که بدون کمک مردم و عنایت حق، دولت به هیچ جا نمی رسد و نمی تواند معضلات را حل کند.

رییس قوه مجریه در توضیح اینکه چرا این همایش ها و کنفرانس ها را در بحث اقتصاد و فساد برگزار کردیم تصریح کرد: این همایش ها، نمایشی نیست؛ ما در همایش دستمان را به سوی صاحبنظران و متخصصان دراز می کنیم و بارها گفته ایم از کسانی که تجربه عملی دارند باید استفاده کرد.

روحانی با یادآوری این نکته که تجربه بیشتر اوقات یک گام از علم بالاتر است اضافه کرد: بدون صاحبنظران نمی توانیم مشکلات را حل کنیم.

رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت تعاون فکری و عملی گفت: در زمینه بحث خروج از رکود، همایش برگزار و نظرات صاحبنظران را دریافت کردیم و در کنفرانس اخیر اقتصاد نیز از صاحبنظران کمک خواستیم.

رییس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه می خواهیم با همه همسایگان روابط بسیار خوبی داشته باشیم ادامه داد: اما اگر کسی در این منطقه تصور می کند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال هدف دیگری است به طور حتم اشتباه می کند.ما نمی خواهیم علیه هیچ یک از همسایگان باشیم و علیه آنها اقدام کنیم؛ می خواهیم روابط بسیار خوبی با همسایگان به ویژه همسایگان جنوبی در خلیج فارس داشته باشیم.ما می خواهیم روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان داشته باشیم؛ آنها در کشور ما و ما نیز در کشور آنها سرمایه گذاری کنیم؛ چرا که امنیت، رفاه و توسعه در کنار همکاری امکانپذیر است.

روحانی با یادآوری این نکته که دعوا، نزاع و مداخله مضر است گفت: از این گونه اقدامات هیچ نفعی عاید هیچ کس نمی شود. جمهوری اسلامی ایران بحق ، نه قصد مداخله دارد و البته به طور طبیعی مداخله ای را هم نمی پذیرد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه ما به دنبال روابط خوب هستیم گفت: ما هیچ گاه به فکر روابط یکجانبه که تنها منافع ما را تضمین کند و به ضرر دیگری باشد نیستیم.باید به فکر منافع برد-برد با همه همسایگان باشیم و این به نفع همه است.

وی اظهار داشت: کشورهای همجوار یا مسلمان هستند یا اگر مسلمان نباشند نیز ما روابط تاریخی و فرهنگی دیرباز با آنها داریم. کشورهایی که امروز در اطراف ما هستند در این دولت به خوبی پیام را دریافت کرده اند که ما به دنبال رابطه حسنه، برادرانه و حسن همجواری با همه همسایگانمان هستیم و فکر می کنیم که این به نفع همه ما خواهد بود.

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بوشهر استان تجاری و اقتصادی بوده و از دیرباز بنادر فعالی داشته است گفت: در زمینه اقتصاد همواره تاکید کردم که باید بخش خصوصی به ما اعتماد کند و ما نیز به آنها اعتماد داشته باشیم. البته بخش های دیگر همچون نیمه خصوصی، تعاونی و سایر حوزه ها نیز باید اینگونه باشند. باید همه در کنار دولت به هم اعتماد کنیم و اگر مشکلی وجود دارد آن را حل کنیم.

رئيس جمهور با اشاره به وظایف سنگین بانک ها گفت: مطالبات معوق یکی از این مسائل است که باید حل و فصل شود؛ البته عده ای نیز وجود دارند که ممکن است معوقات آنها به خاطر شرایط اقتصادی کشور به وجود آمده باشد و مقصر نباشند که باید آن را حل و فصل کرد.کسانی که قصد سوء نداشتند و مشکلات اقتصادی، آنها را دچار مشکل کرده، برای مسائل شان باید راه حل یافت زیرا به نفع همه است.

روحانی با اشاره به استعدادهای فراوان استان بوشهر گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر می تواند گشایش جدیدی برای سرمایه گذاری باشد.

رییس جمهوری با بیان اینکه نباید متکی به نفت، آن هم نفت خام باشیم اضافه کرد: شاید همین کاهش قیمت نفت که بر اساس تخیلات خواستند به دو سه کشور فشار آورند، فرصتی برای ما باشد و باید آن را تبدیل به فرصت کنیم.

روحانی، جبران کردن پول نفت را کار چندان سختی ندانست و ادامه داد: باید کمی با هم دوست شویم و روابطمان را با کشورهای دیگر خوب کنیم و دست به دست هم دهیم و کاری کنیم که صادرات غیرنفتی جای نفت را بگیرد و این موضوع در دنیای امروز پیچیده نیست.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه راه آهن استان بوشهر باید به شیراز وصل شود اظهار داشت: اگر راه آهنی به بندر وصل نشود پردرآمد نخواهد بود.ظرفیت های بسیار خوبی در این استان وجود دارد که باید احیا شود چرا که سواحل جنوبی بسیار ارزشمند است.باید بتوانیم در زمینه آب، راه و بنادر این استان سرمایه گذاری و از همه کارآفرینان دعوت کنیم اما باید در عمل، جاذبه به وجود آوریم چرا که سرمایه گذار محاسبه می کند هر جا که نفع بیشتری داشته باشد به آنجا خواهد رفت.

روحانی با اشاره به اقدامات مهم دولت در زمینه سلامت نیز گفت: روز گذشته بسیار خوشحال شدم که همه مردم ایران بیمه شدند. هشت میلیون نفر از اواخر اردیبهشت امسال تاکنون دفترچه بیمه دریافت کردند. اینکه همه مردم تحت پوشش بیمه باشند و ما به آنها خدمات دهیم بسیار مهم است.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد که در زمینه سلامت سرمایه گذاری کنند و گفت: در بخش سلامت ، صنعت بیمه بسیار نقش اساسی دارد.
منبع: ايرنا
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها