رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 42626

امید دولت روحانی به نتیجه توافق هسته ای

ساعت24- رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دولت رویکرد و تعاملی سازنده در زمینه مذاکرات هسته ای در پیش گرفته و امیدواری فراوانی برای نتیجه رسیدن آن وجود دارد.

امید دولت روحانی به نتیجه توافق هسته ای
رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دولت رویکرد و تعاملی سازنده در زمینه مذاکرات هسته ای در پیش گرفته و امیدواری فراوانی برای نتیجه رسیدن آن وجود دارد.

محمد نهاوندیان روز چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان بوشهر گفت: همه طرف های مذاکره کننده منتظر نتیجه ای که به نفع همه باشد، هستند.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: با مقاومت مردم ایران در برابر همه موانعی که در کشور بوجود آمد و هزینه بالایی در بخش اقتصاد پرداخت شد، اگر مذاکرات توافق شود بهره اصلی آن در زمینه اقتصاد نمایان می شود.

او گفت: در شرایط فعلی اغلب کشورها در شرایط آماده سازی برای برقراری ارتباط اقتصادی با ایران هستند و هر فعال اقتصادی ما نیز باید توجیه اقتصادی خود را آماده داشته باشد.

نهاوندیان گفت: اکنون فرصت بسیار مناسبی برای حضور هیات های تجاری کشورهای مختلف در ایران فراهم شده و بسیاری از کشورها رقم های قابل توجهی را در بودجه سال ۲۰۱۵ خود و سال های بعد در این زمینه اختصاص داده اند.

رییس دفتر رییس جمهوری همچنین گفت: هر مسوول دولتی که در کنار بخش خصوصی قرار می گیرد باید احساس کند که راه حل های مختلف این بخش می تواند به مراتب بهتر از کارشناسان دولتی باشد و بنابراین لزوم توجه مدیران دولتی به راه حل های بخش خصوصی نهادینه شود.

نهاوندیان گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در نقطه واقعی کسب و کار قرار دارد و باید فاصله بین دولت و این بخش کم شود.

او گفت: نکته اصلی و پیچیدگی هر ماده و تبصره در مجموع قوانین و سیاست گذاری های بخش نامه های مختلف را یک فعال اقتصادی احساس می کند و از این رو باید در این زمینه یک رابطه دو سویه بین سیاست گذاران و فعالان اقتصادی شکل گیرد.

نهاوندیان گفت: فعال اقتصادی بهتر می تواند اشکالات سیاست گذاری های مربوط به این بخش را متوجه شود و بدون همراهی این بخش نتیجه موثری در این سیاست گذاری ایجاد نخواهد شد.

او گفت: اتاق بازرگانی یک نهاد ترکیب شده از تشکل های اقتصادی مختلف است که می تواند به ساختارسازی رابطه دو سویه دولت و بخش خصوصی کمک کند.

نهاوندیان گفت: هم اینک در گفتمان هایی که در بخش اقتصادی صورت می گیرد، همواره گله مندی، شکوه و شکایت و درددل های فراوان از مشکلات توسط فعالان اقتصادی وجود دارد در حالی که در جوامع دیگر چنین موضوعاتی مطرح نیست.

او گفت: باید با نگاه و برنامه ریزی مطلوب این مسیر را به سمت گفتمان راه حل گرایانه در محیط های کاری تبدیل کنیم و به یقین با پررنگ بودن حضور اتاق های بازرگانی زودتر به این نتیجه دست پیدا خواهیم کرد.

نهاوندیان گفت: برای قانونی و لازم الاجرا شدن هر راه حل باید فرایند آن به نحوی طراحی شود که بین دولت و فعالان اقتصادی جاذبه دو سویه ایجاد کند.

او گفت: در برخی استان ها شورای گفت و گو فعالیت بسیار مطلوبی دارد و بهره وری بالایی از این شورا حاصل شده و انتظار می رود استاندار بوشهر نیز به اجرایی کردن این شورا اهتمام داشته باشد.

نهاوندیان گفت: اصلاح رابطه بانک و بنگاه های اقتصادی در قانون گذاری و مقررات های مالی ضروری است و به بانک نباید به عنوان یک «سوگلی» نگاه شود به دلیل این که بانک خود یک بنگاه اقتصادی است.

رییس دفتر رییس جمهوری با اعلام این که شرایط شورای پول و اعتبار بهتر از گذشته شده است، گفت: اتاق بازرگانی پیشنهاد و راه حل های خود را به شورای پول و اعتبار ارایه کند و هیچگونه توقفی در این زمینه جایز نیست.

نهاوندیان گفت: در حال حاضر فرصت بهتری در زمینه مناسبات بین المللی بوجود آمده که اگر از آن استفاده نشود امکان از دست دادن آن وجود دارد.
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها