پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

کدخدایی:۴ ایراد شورای نگهبان به یک لایحه مصوب مجلس

ساعت 24- سخنگوی شورای نگهبان از برگزاری جلسه این شورا برای بررسی یک لایحه مصوب مجلس خبر داد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به جزئیات اولین نشست این شورا که امروز (پنجشنبه، 15 فروردین 98) برگزار شد،گفت : در این جلسه مصوبه مجلس پیرامون لایحه نظام سلامت اداری کشور و مبارزه با فساد مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود : در این جلسه، پس از بحث‌های مکرر پیرامون مصوبه مجلس درباره لایحه نظام سلامت اداری کشور، 4 ایراد محتوایی به این لایحه از سوی اعضای شورای نگهبان وارد شد.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان با اشاره به ایرادات این شورا نسبت به لایحه سلامت نظام اداری کشور، اضافه کرد: 4 ایراد قانون اساسی و در بخش‌هایی هم ابهاماتی نسبت به بندهای این لایحه که مورد تصویب مجلس قرار گرفته، از سوی شورای نگهبان وارد شده که این ایرادات را روز شنبه (17 فروردین 98)، پس از جمع بندی نهایی برای مجلس ارسال می‌کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان در تشریح علت تشکیل جلسه امروز این شورا، خاطر نشان کرد : در روزهای پایانی سال گذشته، به بررسی لایحه سلامت نظام اداری کشور ورود کرده بودیم و طبق قانون می‌بایست تا روز شنبه، نظر خود را نسبت به این لایحه به مجلس اعلام می‌کردیم، بنابراین امروز تشکیل جلسه دادیم تا این لایحه را نهایی و نسبت به آن اعلام نظر کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s