جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

رویترز مدعی شد:بازرسان آژانس از تورقوزآباد بازدید کردند!

ساعت 24-رویترز مدعی شد بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ماه گذشته از «انبار اتمی» مورد اشاره نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جنوب تهران بازدید کردند.

منابعی آگاه در گفتگو با «رویترز» اعلام کردند بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیراً از «انبار اتمی مخفی» در ایران بازدید کردند که بنیامین نتانیاهو سپتامبر سال گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل مورد اشاره قرار داده بود.

نخست‌وزیر اسرائیل  تابستان سال گذشته در سخنرانی سالیانه خود در سازمان ملل  با تکرار داستان جیمز باندی خود درباره عملیات موساد در تهران، بار دیگر مدعی شد که ایران درباره ماهیت برنامه هسته‌ای خود به جهان دروغ گفته است و همچنان آرشیو قبلی هسته‌ای خود را حفظ کرده تا دوباره روزی به سمت ساخت بمب اتم حرکت کند و همانند نمایشهای ضدایرانی قبلی خود با نشان دادن تصویری از «گوگل مپ» مدعی شد ایران یک مکان هسته‌ای مخفی دیگر در منطقه «تورقوزآباد» در جنوب تهران دارد که حدود ۳۰۰ تن مواد رادیواکتیو را در آن نگهداری می‌کند! و از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست از این «انبار اتمی» بازدید کنند.

اکنون خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع دیپلماتیک گزارش داده که بازرسان آژانس از این «انبار اتمی» بازدید کردند. یکی از این دیپلماتها بدون اشاره به جزئیات صرفاً اعلام کرد «آنها از این مکان بازدید کردند».

یکی دیگر از این دیپلماتها نیز افزود بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ماه گذشته بیش از یک بار از مکان مورد اشاره بازدید کردند. دیگر دیپلماتها بدون اشاره به زمان بازدید به حضور بازرسان آژانس در این مکان اشاره کردند.

به نوشته رویترز یک مقام ایرانی که به نام آن اشاره نشده گفته است: «ما هیچ چیزی برای پنهان کردن نداریم و هر گونه اجازه دسترسی تاکنونی آژانس در چارچوب قوانین و مقررات بوده و هیچ چیزی فراتر از آن صورت نگرفته است».

رویترز به نقل از چند دیپلمات افزود گرچه هنوز نتایج تجزیه و تحلیل نمونه‌برداری از این انبار اعلام نشده، اجازه دسترسی بازرسان آژانس به این مکان نشان می‌دهد که ایران همچنان به اجرای برجام پایبند است.

باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s