رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 436028

مشکلات پوستی شایع در دوران بارداری

ساعت24 -بروز مشکلات پوستی در دوران بارداری رایج است که به گفته متخصصان رژیم غذایی سالم و مقوی می‌تواند در پیشگیری از آن‌ها موثر باشد.

بارداری
آکنه، تیرگی پوست و تغییر رنگ آن در دوران بارداری از جمله مشکلاتی است که زنان با آن مواجه می‌شوند. متخصصان پوست و مو بر این باورند که با داشتن رژیم غذایی سالم و استفاده صحیح از محصولات مراقبتی پوست می‌توان از این مشکلات پیشگیری کرد.

بدن زنان در دوران بارداری تغییرات متعددی را تجربه می‌کند. جدا از تغییرات هورمونی، پوست نیز دچار تغییراتی می‌شود. به گفته متخصصان تغییرات هورمونی عامل ظاهر شدن جوش روی پوست در دوران بارداری است.

بنابر گزارش شبکه خبری ان‌دی تی‌وی، رژیم غذایی سالم در کنار برخورداری از میزان خواب کافی، نداشتن استرس و انجام مرتب حرکات ورزشی می‌تواند به تنظیم هورمون‌ها در این دوران کمک کند. علاوه بر این، استفاده از محصولات مناسب مراقبتی پوست در پیشگیری از برخی مشکلات پوستی شایع در این دوران کمک کننده است.

برخی مشکلات پوستی شایع در دوران بارداری عبارتند از:

آکنه: برای پیشگیری از ظاهر شدن آکنه روی پوست در دوران بارداری لازم است که از مصرف محصولات حاوی سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پروکساید و رتینوئید موضعی خودداری شود.

تغییر رنگ پوست: از دیگر مشکلات شایع در دوران بارداری که زنان با آن روبرو هستند تغییر رنگ پوست است. لازم است هنگام صبح و شب از کرم‌های ویتامین C استفاده شود.

جوش‌های پوستی: بسیاری از زنان باردار با مشکل جوش‌های پوستی مواجه می‌شوند. در این شرایط مراجعه به متخصص پوست و استفاده از محصولات مراقبتی پوست توصیه می‌شود.

مو: به طور معمول رشد مو در دوران بارداری بیشتر می‌شود. هرچند، برخی از زنان به دلیل کمبود ویتامین دچار ریزش مو می‌شوند. در این مواقع رژیم غذایی سالم و مقوی در کنار مصرف مکمل‌های غذایی توصیه می‌شود.

منبع:ایسنا

تازه‌ترین خبرها