پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷

حضور ۴ وزیر برای رسیدگی به وضعیت سیل در خوزستان

ساعت 24- وزیر کشور، دفاع، کشاورزی و نفت امروز به‌صورت جداگانه برای رسیدگی به وضعیت سیل و طغیان رودخانه‌ها در خوزستان حضور یافتند.

وزیر کشور که از شامگاه گذشته به خوزستان آمده از دقایق نخست صبح امروز به مناطق در معرض تهدید سیل حاشیه اهواز رفت و از کانال سلمان و روندترمیم سیل بندها بازدید و اعلام کرد مشکل آب‌گرفتگی اهواز فعلاً برطرف شده است.

وی همچنین به همراه استاندار خوزستان از مناطق سیل‌زده سوسنگرد و بستان نیز به‌صورت هوایی بازدید و در جریان پیشرفت سیلاب در اطراف روستاهای این شهرها قرار گرفت.

براساس این گزارش سرتیپ امیر حاتمی ویر دفاع نیز در بازدید از مناطق سیل‌زده گفت: سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، سازمان اتکا، سازمان جغرافیایی، معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل و سازمان صنایع دریایی این وزارت خانه، همگی در اقدامی جهادی جهت امدادرسانی به مردم سیل‌زده به خوزستان اعزام شدند.

همچنین محمود حجتی وزیر کشاورزی نیز با حضور در خوزستان از آغاز پرداخت خسارت به سیل‌زدگان خبر داد و افزود: دولت مصوب کرد که به ازای هر دام سبک 500 هزار تومان وام بلاعوض و 500 هزار تومان، برای دام‌های سنگین نیز به ازای هر دام سه میلیون تومان وام بلاعوض و تسهیلات بدون بهره پرداخت کند.

وی ادامه داد: براساس بررسی‌های اولیه صورت گرفته سیلاب اخیر 20 هزار میلیارد ریال خسارت به کشاورزی خوزستان وارد کرده است.

همچنین وزیر نفت در سفر هوایی از مناطق سیل‌زده استان خوزستان دیدن و در جریان آخرین وضعیت این مناطق قرار گرفت.

زنگنه همچنین از تأسیسات نفتی در معرض استان خوزستان در تالاب هور العظیم و سایر بخش‌ها نیز بازدید کرد.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s