سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶

روند تکمیل مترو پرند تسریع می‌شود

ساعت 24-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم فراهم کردن زیرساخت‌ها در شهر پرند گفت: رویکرد مثبتی در مجموعه شهرداری تهران برای تسریع در روند تکمیل مترو تهران به پرند وجود دارد.

محمد تقی‌زاده عصر امروز در آئین افتتاح و تحویل طرح‌های مسکن مهر شهر جدید پرند با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان استان مکلف به تأمین زیرساخت‌های لازم در شهرهای جدید استان هستند اظهار داشت:  فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در شهرهای جدید برای آسایش شهروندان ضروری است و باید دستگاه‌های مسئول در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی سپس با اشاره به مأموریت سازمان نظام مهندسی جهت تهیه گزارش و ارائه راهکار برای بازسازی مناطق سیل‌زده بیان کرد: سازمان نظام مهندسی ملزم به ارائه کمک‌های مالی، فنی و نحوه مشارکت در این حوزه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: با توجه به سیل‌های اخیر در استان تهران و خسارات وارده ناشی از آن به مسیل‌ها، دیواره‌های ساحلی معابر و ریزش‌های کوهی و نیز لزوم حضور جدی سازمان نظام مهندسی استان در حوزه‌های مختلف از جمله پایداری و تبیین اصول مهندسی در این مناطق بازدید از شهرهای جدید استان در دستور کار قرار گرفت.

تقی‌زاده تصریح کرد: در آخرین جلسه شورای مسکن استان تهران که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد مقرر شد دستگاه‌های خدمات‌رسان آب و برق براساس تکلیف قانونی اقدام به ایجاد زیرساخت‌های مرتبط در دو شهر پرند و پردیس کنند.

وی ادامه داد: جلسات خوبی با مجموعه شهرداری تهران و شرکت قطار شهری تهران و حومه در مورد مترو شهر پرند برگزار شد و خوشبختانه رویکرد مثبتی در مجموعه شهرداری تهران برای تسریع در روند تکمیل مترو تهران به پرند وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: قرار شد بخشی از تعهدات مالی شرکت مترو پرند تأمین شود تا شرایط برای توسعه حمل‌ و نقل شهری پرند محیا و مترو این شهر به تهران متصل شود.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s