سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

پژمان‌فر: ساعات مدارس در ماه رمضان کاهش پیدا کند

ساعت24- نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساعات کاری مدارس برای دخترانی که اخیراً به سن تکلیف رسیدند و قصد گرفتن روزه دارند طاقت فرسا است گفت: ساعات مدارس باید کاهش پیدا کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساعات کاری مدارس برای دخترانی که اخیراً به سن تکلیف رسیدند و قصد گرفتن روزه دارند طاقت فرسا است گفت: ساعات مدارس باید کاهش پیدا کند.

نصرالله پژمان فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه امروز مجلس در تذکری بیان کرد: در قانون بودجه ۹۸ مصوب کرده‌ایم که دولت ۱۴ میلیارد یورو را در دو قالب اختیاری یا نقدی یا به صورت سهمیه بندی کالای ضروری مردم اختصاص دهد. اینگونه صحیح نیست که مردم در صف‌های طولانی بایستند و به آنها توهین شود.

چرا این کار را انجام می‌دهید؟ پیگیری موضوع شرکت پدیده روند کندی را طی می‌کند. باید به مطالبات مردم توجه شود. نارضایتی آنها و اعتراض از سوی مردم افزایش پیدا کرده است. ما باید مردم را قانع کنیم. مردم که در این خصوص مقصر نیستند. کاری در این خصوص انجام نشده است.

رئیس جمهور به معاون اقتصادی خود دستور داده بود که ۱,۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کند تا این موضوع تعیین تکلیف شود. چرا گزارشی در این مورد داده نمی‌شود؟

وی افزود: وضعیت ۹۵ درصد سپرده گذاری‌ها مشخص شده اما چهار تعاونی توس، بدر، فرهنگیان و زهرا که زیرمجموعه کاسپین بودند بلاتکلیف ماندند که نیاز دارد رؤسای سه قوه تعیین تکلیف کنند. بخشی از حمل و نقل ترانزیت بین‌المللی از طریق استان خراسان انجام می‌شود.

امروز مشکلاتی برای حمل و نقل به ترکمنستان و آسیای میانه وجود دارد. وزارت راه این روند را پیگیری و این مشکل را حل کند. عده‌ای از کارگران تراورز هفت سال است که بلاتکلیف هستند و باید تکلیف آنها مشخص شود. کارگران ساختمانی بیمه ندارند و بی پناهند. یک کارگر در یک ماه ممکن است سه روز کار داشته باشد و حقوق ۵۰ هزار تومان دریافت کند.

وی در پایان بیان کرد: ساعات کلاس‌های درس برای دخترانی که تازه به سن تکلیف رسیدند و می‌خواهند روزه بگیرند طاقت فرسا است. آموزش و پرورش باید این ساعات را کاهش دهد.

علی مطهری رئیس وقت جلسه در پاسخ به وی گفت: با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردم. ایشان قول دادند که یک ساعت و نیم ساعات کار دبستان‌ها و دبیرستان‌ها کاهش پیدا کند. این کار باید انجام شود و اگر انجام نشود آن را پیگیری می‌کنیم.

برچسب‌ها

نظرات

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s