چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

سرلشکر صفوی: شهیدان هیچگاه از دشمن و حتی از دشمن آمریکایی نهراسیدند

ساعت 24 - دستیارو مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه شهیدان هیچگاه از دشمن حتی دشمن آمریکایی نهراسیدند، گفت: شهدا در برخورد با دشمنان قاطعیت مثال زدنی داشتند و به خود تردید راه نمی دادند و علاوه بر آنکه به تبلیغات دشمن اعتنایی نمی‌کردند همواره به دشمنان بی اعتماد بودند.

 مراسم  هیئت رزمندگان اسلام غرب و شمالغرب کشور با حضور جمعی از رزمندگان قدیمی و پیشمرگان کرد و خانواده شهداء بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خطه کردستان بویژه سرلشکر شهید بروجردی و سردار شهید سید حسین فیض  اردکانی، با حضور سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

سرلشکر صفوی در این مراسم با اشاره به خصوصیات شهیدان خصوصا شهدای غرب کشور گفت: باید تاسف خورد بحال آنانکه از فلسفه شهادت و از زندگی در عصر ظهور بی خبرند، رمز و راز حیات ابدی شهیدان را انسان‌های کامل و انسان‌های مطلوب و عارفان واصل درک می‌کنند و گرفتاران در چنبره قدرت طلبی رمز و راز حیات ابدی شهادت را درک نمی‌کنند.

وی ادامه داد: شهیدان آمدند تا اشتیاق ظهور را در بین ملت ما دو صد چندان کنند تا همه ملت ما بفهمند یاران آخر الزمان چگونه عاشقانه در راه امامشان جان می دهند و شهیدان ما منتظران واقعی حضرت مهدی(عج) بودند و خونشان حیات بخش فلسفه انتظار است و فلسفه انتظار فسلفه به قدرت رسیدن اسلام در جهان است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: پیام انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل حاضر آن است که هیچ قدرتی نمی تواند جلوی پیروزی‌های بزرگ ملت ایران  و پیروزی‌های آینده انقلاب اسلامی را به رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای بگیرد و قطعا اسلام پیروز خواهد شد.

سرلشکر صفوی در ادامه به برخی از ویژگیهای شهیدان اشاره کرد و گفت: شهیدان ما ارتباط با خدا و ارتباط با نفس خود و نحوه تقابل با دشمن  و ارتباط با مردم را بخوبی درک و تعریف کرده بودند.

وی با اشاره به سابقه آشنایی خود با شهیدان بروجردی و حسین فیض، خاطرنشان کرد: وقتی به یاد خصوصیات شهید بروجردی می‌افتم به حال این شهید بزرگوار غبطه می‌خورم، شهیدان بروجردی و حسین فیض آرامش و سکینت خاصی داشتند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: شهیدان به‌شدت از انشقاق پرهیز می‌کردند و برخورد محبت آمیز توام با استدلال حتی با مخالفین و ضد انقلاب داشتند و آنها به خویشتن داری و خود سازی اعتقاد داشتند.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به ویژگی دشمن شناسی شهیدان، عنوان کرد: شهیدان شناخت کاملی از ماهیت و اهداف دشمن و عمق دشمنی آنها داشتند و دشمن شناسی خوبی داشتند، و اینکه پشت سر دشمن بعثی، آمریکایی ها بودند را می دانستند.

وی گفت: هیچگاه شهیدان از دشمن و حتی از دشمن آمریکایی نمی هراسیدند و در برخورد با دشمنان قاطعیت مثال زدنی داشتند و به خود تردید راه نمی دادند و علاوه بر آنکه به تبلیغات دشمن اعتنایی نمی‌کردند همواره به دشمنان بی اعتماد بودند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پایان اظهار داشت: پیام امروز شهیدان به ما  اعتقاد به پیروزی و غلبه بر دشمن است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s