پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

اولین محموله نفتی ونزوئلا به آمریکا رسید

ساعت24 - اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

به گزارش  رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

قبلاً در هفته منتهی به ۱۰ می، واردات نفت از ونزوئلا، صفر اعلام شده بود، این درحالی است که در هفته مشابه سال قبل ۳۵۲ هزار بشکه در روز و در سال ۲۰۱۷ هم ۵۸۵ هزار بشکه در روز از این کشور نفت وارد شده بود.

آمریکا در واکنش به تحولات سیاسی ونزوئلا، چندین بار این کشور را تحریم کرده است. در ۲۸ ژانویه، آمریکا تحریم‌هایی را بر علیه پی‌دی‌وی‌اس‌ای (شرکت ملی نفت ونزوئلا) وضع کرد و دارایی‌های این شرکت در آمریکا را، که ارزشی معادل ۷ میلیارد دلار داشت، بلوکه کرد.

طبق اعلام کاخ سفید، پی‌دی‌وی‌اس‌ای ۱۱ میلیون دلار دیگر را هم در عرضه نفت از دست خواهد داد. به علاوه واشنگتن انجام هرگونه معاملات با این شرکت را ممنوع اعلام کرده است.

به گفته ویلمر عمر بارینتوس، سفیرونزوئلا در مصر، در سه ماه گذشته، ونزوئلا ۳۰ میلیارد دلار از درآمد خود را به علت تحریم‌های آمریکا از دست داده است.

کد خبر

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s