چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

حمله «گل» به مدارس!

مواد مخدر

ساعت24 - برخی همچون وزیر سابق آموزش و پرورش معتقدند به طرح آمار اعتیاد و موضوعاتی از این قبیل درباره دانش آموزان خیلی نباید ورود کرد چراکه باعث ایجاد نگرانی میان پدرومادرها و خانواده ها می شود.

برخی همچون وزیر سابق آموزش و پرورش معتقدند به طرح آمار اعتیاد و موضوعاتی از این قبیل درباره دانش آموزان خیلی نباید ورود کرد چراکه باعث ایجاد نگرانی میان پدرومادرها و خانواده ها می شود. اما به نظر می رسد پنهان کردن این موارد نیز چندان دردی را دوا نمی کند. چنان چه روزگذشته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره وضعیت اعتیاد درمیان دانش آموزان اطلاعاتی را ارائه کرده است.
ابتدا این که ماده مخدر «گل» را بین دانش آموزان شایع دانسته و گفته است: نوع مواد مصرفی شایع در میان دانش آموزان، گل است که قبلا می‌گفتند منشأ گیاهی دارد و ضرر ندارد، در حالی که قدرت توهم‌زایی آن بیشتر است.

آمار چقدر است؟
مومنی درباره آماردانش آموزان معتاد به این عدد اشاره کرد: آمار اعتیاد در جمعیت دانش آموزی ۲/۱ درصد است و افزایش پیدا نکرده است. حتما باید پایش‌های مجدد در این زمینه صورت بگیرد، چون جمعیت دانش آموزی ثابت نیست و هر ساله تعدادی دانش آموخته می‌شوند و باید این پایش‌ها به روز رسانی شوند.

افزایش 154 درصدی کشف در اطراف مدارس
وی درباره طرح پاک سازی تا شعاع چندصد متری مدارس نیز گفت: مراقبت در اطراف مدارس از اولویت های دستگاه‌های مقابله‌ای است.
اقدامات در شعاع چندصدمتری مدارس انجام و تقویت و تشدید شده است، به گونه‌ای که کشفیات در اطراف مدارس در دو ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۴ درصد رشد داشته است.

گل چیست؟
«گُل» یا ماریجوانا ماده محرک نام آشنایِ این روزها در میان جوانان و یکی از خطرناک‌ترین موادی است که باعث افزایش ضربان قلب، احساس بیقراری و توهم می‌شود. گل از برخی گیاهان به دست می آید که به نظر می رسد با درصد اعتیادآوری بالاتر جایگزین شیشه شده است . فرد پس از مصرف به دلیل آثاری که روی عملکرد سیستم مغزی می گذارد ضمن احساس دریافت انرژی بالا، سرخوش شدن و خنده‌های زیاد و بی مورد به بروز رفتارهای غیرمتعارف و نامتعادل مبتلا می شود.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s