چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

ملخ‌ها به دهلران رسیدند

ساعت24 -فرماندار شهرستان دهلران گفت: طی روزهای اخیر حجم محدودی از ملخ‌های صحرایی از طریق مرز عراق وارد شهرستان دهلران شده‌اند.

مجید عسگری، فرماندار شهرستان دهلران گفت: طی روزهای اخیر حجم محدودی از ملخ‌های صحرایی از طریق مرز عراق وارد شهرستان دهلران شده‌اند.

وی افزود: با توجه به زمان برداشت محصولات کشاورزی ورود این جانداران خطری را برای مزارع ایجاد نمی‌کند.

فرماندار شهرستان دهلران با ابراز نگرانی از گسترش این جانداران در سطح شهرستان ادامه داد: این موضوع در دست پیگیری است و مکاتباتی در این خصوص در حال انجام است و بی‌شک اقدامات جهت مقابله با این پدیده باید در سطح کلان و با سم‌پاشی انجام شود.

در ادامه سعید کریمیان مدیرکل ستاد بحران استان نیز در این باره گفت: اقدامات اولیه از سوی جهاد کشاورزی استان و هنگ مرزی جهت مقابله با ملخ‌های صحرایی که به شهرستان دهلران وارد شده انجام گرفته است.

وی افزود: امروز عصر جلسه‌ای در این خصوص تشکیل و تمهیدات لازم در این خصوص اتخاذ می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s