چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳

تشدید عملیات دولت وفاق ملی لیبی برای بازپس‌گیری فرودگاه طرابلس

ساعت24 -نیروهای دولت وفاق ملی لیبی به ریاست «فائز السراج» عملیات خود برای آزادسازی فرودگاه بین‌المللی طرابلس از اشغال نیروهای تحت امر خلیفه حفتر را شدت بخشیدند.

 یک منبع نظامی وابسته به دولت وفاق ملی با اعلام آغاز مرحله جدید عملیات این نیروها برای آزادسازی فرودگاه طرابلس، تأکید کرد که هدف از این حمله استمرار تلاش‌ها برای بازپس‌گیری فرودگاه و بیرون راندن نیروهای حفتر است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، این دومین حمله نیروهای دولت وفاق ملی برای آزادسازی فرودگاه طرابلس پس از شکست عملیات جمعه گذشته است.

از سوی دیگر سازمان ملی نفت لیبی اعلام کرد که یک مخزن متعلق به شرکت نفت و گاز «ملیته» دیشب هدف بمباران گرفته است.

در این حمله سه نفر از کارگران شرکت به صورت سطحی زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

از بیش از سه ماه قبل نیروهای شرق لیبی تحت امر حفتر حملات خود برای تصرف طرابلس را آغاز کرده‌اند اما با وجود حمایت این نیروها از سوی امارات، عربستان سعودی و مصر هنوز موفق نشده‌اند به داخل شهر نفوذ کنند و با مقاومت نیروهای دولت وفاق ملی مواجه هستند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s