سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱

پارلمان اروپا صلاحیت رئیس جدید کمیسیون اروپا را تأیید کرد

ساعت 24- پارلمان اروپا در یک رأی‌گیری روز سه‌شنبه صلاحیت وزیر دفاع سابق آلمان را برای تصدی سمت ریاست کمیسیون اروپا تأیید کرد.

 پارلمان اروپا روز سه‌شنبه در یک رأی‌گیری مخفیانه انتصاب «اورزولا فن در لاین» را به عنوان رئیس جدیدکمیسیون اروپا تأیید کرد. 

فن‌ در لاین که تا به حال وزیر دفاع آلمان بود جایگزین «ژان کلاد یونکر» خواهد شد. او سیزدهمین رئیس کمیسیون اروپا و نخستین زنی است که عهده‌دار این سمت می‌شود. 

کمیسیون اروپا در سال ۱۹۵۷ به موجب معاهده رم ایجاد شد؛ رئیس این کمیسیون، رهبری شاخه اجرایی اتحادیه اروپا را به عهده دارد و رئیس کابینه‌ای متشکل از ۲۸ کمیسیونر است.

رئیس کمیسیون برای یک دوره ۵ ساله انتخاب می‌شود و برنامه‌های اتحادیه اروپا را تدوین می‌کند.  نامزد ریاست کمیسیون توسط سران ۲۸ کشور عضو اتحادیه معرفی می‌شود، اما بایستی به تأیید پارلمان اروپا برسد.

سران کشورهای اروپا در جلسه اضطراری خود دو هفته پیش فن‌ در لاین را نامزد تصاحب این سمت کردند. 

فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s