جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸

ابراز نگرانی مرکل درباره افزایش تنش‌ها در خلیج فارس

ساعت 24- صدراعظم آلمان با ابراز نگرانی درباره افزایش تنش‌ها در خلیج فارس، خواستار استفاده از راه‌های دیپلماتیک برای آرام کردن اوضاع شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، امروز جمعه در سخنانی با اشاره به ادعای اخیر آمریکا در سرنگون کردن یک پهپاد ایرانی در تنگه هرمز، درباره افزایش تنش‌ها در خلیج فارس ابراز نگرانی کرد.

او گفت: «من من نگران وضع خلیج‌فارس هستم. شما نمی‌توانید به این منطقه نگاه کنید بدون اینکه نگران شوید. از تمامی فرصت‌ها برای برقراری ارتباط دیپلماتیک به منظور جلوگیری از تنش باید بهره برده شود.

صدراعظم آلمان که اخیرا سه بار در انظار عمومی دچار لرزش و رعشه شده است و نگرانی‌هایی درباره وضع جسمانی او در میان آلمانی‌ها به وجود آمده، در بخشی دیگر از سخنانش گفت: «من می‌توانم از پس این سمت برآیم. من توجه زیادی به سلامت خود دارم.»

باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s