یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸

کشته شدن ۳۷ نفر در شمال غربی نیجریه

ساعت 24- سخنگوی رئیس‌جمهور نیجریه از کشته شدن ۳۷ نفر به دست گروه‌های مسلح راهزن در ایالت «سوکوتو» واقع در شمال غربی این کشور خبر داد.

 سخنگوی «محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه اعلام کرد که رئیس‌جمهور، کشته شدن ۳۷ نفر در ایالت سوکوتو واقع در شمال غربی این کشور را محکوم می‌کند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه ریاست‌جمهوری نیجریه آمده است که این افراد به دست راهزنان در منطقه حکومت محلی جورنیو در ایالت سوکوتو کشته شده‌اند.

رسانه‌های محلی گزارش دادند که کشتار این افراد جمعه شب رخ داده است.

ریاست‌جمهوری نیجریه همچنین تأکید کرد که نیروهایی در مناطق مذکور مستقر شدند و علاوه بر آن نیروهای ارتش و پلیس برای مقابله با گروه‌های جنایتکار که مرتکب جنایت‌های قتل و آدم‌ربایی در سال گذشته شده‌اند، اعزام شدند.

گروه‌های مسلح صدها نفر را در سال جاری در شمال غربی نیجریه به قتل رسانده و دستکم ۲۰ هزار نفر را مجبور به فرار به نیجر کردند که باعث تشدید مشکلات امنیتی در این کشور شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s