سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

برخورد تلویزیون با رقبایش چگونه است؟

ساعت 24-تلویزیون از ابتدا تا امروز همیشه در مقابل هرآنچه امکان داشته انحصارش را به خطر بیندازد مقابله کرده است.

تلویزیون حالا دیگر تنها رسانه انحصاری کشور ما نیست. حالا با گسترش شبکه‌های اجتماعی و  خبرگزاری‌هایی که در لحظه خبرها را از طریق شبکه‌های اجتماعی به مخاطبانشان منتقل می‌کنند، انحصار خبررسانی‌اش شکسته شده و با ساخت سریال‌های شبکه نمایش خانگی در ابتدا و پس از آن راه‌اندازی تلویزیون‌های اینترنتی که با حق اشتراک نه چندان زیادی می‌تواند از طریق آنها به طور نامحدود فیلم و سریال دید، انحصار سرگرمی‌سازی خود را هم از دست داده است.

اما آیا تلویزیون به راحتی با این رقبا راه آمده است؟ خیر. افرادی که اولین‌ها برای راه‌اندازی این اتفاق‌ها بودند هنوز هم با چالش‌های زیادی در این زمینه روبه‌رو هستند.

سعید رجبی فروتن از اولین مدیران شبکه نمایش خانگی درباره برخورد تلویزیون با اولین سریال‌های شبکه نمایش خانگی می‌گوید: در سال ۸۹ که اولین سریال‌ها را دوستان زحمت کشیدند و برای شبکه نمایش خانگی ساختند، آنقدر واکنش‌ها از سوی تلویزیون تند بود که چرا ارشاد پا در کفش سریال کرده، که موضوع به مراجع عالی امنیت ملی کشور کشید.

او در ادامه درباره دو برند نماوا و فیلیمو و چالش آنها با رسانه ملی می‌گوید: همین دو برندی که نیم‌بند دارند کار می‌کنند با تهدیدات قضایی شدیدی از جانب سازمان صداوسیما روبه رو هستند و برایشان اظهارنامه رفته است. باید به موجب دعوت صداوسیما از این سازمان مجوز بگیرند و تحت نظارت کار کنند. این یک چالش جدی است که الان داریم. یعنی هفت، هشت سال پیش یک دعوا و چالش حقوقی سر بحث سریال سازی داشتیم که آنجا توانستیم سنگ خودمان را حق کنیم و حالا در بحث استریمینگ‌ها که سیر محتوم تکنولوژی هستند هم باز چالش داریم.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s