شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴

آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه

ساعت 24- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت در زمینه اصلاح ساختار بودجه استقبال می‌کنیم.

محمدباقر نوبخت - معاون رییس‌جمهور در دومین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور اظهار کرد: در اصلاح ساختار بودجه، آنچه هدف اصلی و اساسی ماست، تغییر منتج به بهبود است و از تمام دیدگاه‌ها، حتی دیدگاه‌های متفاوت که در این امر مهم کمک کند، استقبال می‌کنیم.

وی افزود: از تمام معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور می‌خواهم که ساختار اصلاح بودجه را به‌ درستی و با دقت افزون‌تری مرور کنند و توجه داشته باشند که در این روند ملاک ما اسناد بالادستی خواهد بود.

نوبخت تصریح کرد که یکی از اسناد بالادستی، قانون برنامه ششم توسعه است و بی‌تردید اگر هدف‌گیری ما متناسب با برنامه‌ها باشد، پشتیبانی افکار عمومی را هم به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند توشه راه خواهیم داشت.

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، در این جلسه، آرا افلاکی - معاون بودجه هزینه‌ای امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور - در مورد ساختار و اهداف کمیته بازبینی هزینه‌ها، گزارشی ارائه کرد و گفت: کمیته بازبینی و سامان‌دهی آن بر اساس حذف خروجی‌های زاید، برون‌سپاری خدمت و کاستن از تعداد ردیف‌ها با توجه به قیمت تمام‌شده انجام خواهد شد.

همچنین رحمتی - مشاور معاونت اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه - نیز اظهار کرد: رویکرد ما در این روند، برنامه‌محوری و نظارت‌محوری است که جایگزین دستگاه‌محوری می‌شود و این امر به تقویت توان نظارت سازمان برنامه و بودجه کشور منتهی می‌شود و نهاد سیاست‌گذار هم در جایگاه واقعی و ایده‌آل خود واقع خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s