شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵

واکنش رهبر کره‌شمالی به آزمایش موشک جدید

ساعت 24- رهبر کره شمالی در واکنش به آزمایش موشکی اخیر این کشور، خواستار تقویت قابلیت‌های ارتش برای وضعیتی شکست‌ناپذیر شد.

 به گزارش فاکس نیوز، «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی پس از انجام آزمایش موشک میانبرد کشورش، با ابراز رضایت کامل از انجام این آزمایش، آن را موفقیتی شگفت‌انگیز و اسرارآمیز عنوان کرد.

در این ارتباط، کیم جونگ اون خواستار آن شده تا ارتش کشورش به تقویت قابلیت‌های شکست‌ناپذیری به گونه‌ای که هیچکس جرات تحریک آن را نداشته باشد، دست پیدا کند.

روز گذشته کره شمالی اقدام به آزمایش چند موشک میانبرد کرد و رسانه‌های منطقه‌ای نیز پرتاب این موشک‌ها را تائید کردند.

گفته شده این آزمایش‌های موشکی ششمین دور از آزمایش‌های کره‌شمالی از اواخر ژوئیه است که نشان می‌دهد این کشور به دنبال تولید سامانه‌های موشکی جدید و بالستیک متحرک کوتاه برد است و می‌تواند اهدافی در کره‌جنوبی از جمله پایگاه‌های آمریکایی مستقر در آنجا را هدف قرار دهد.

آزمایش‌های موشکی جدید کره شمالی همزمان با رزمایش نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا صورت می‌گیرد که با خشم و نگرانی رهبران پیونگ یانگ روبرو شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s