سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

24 کشته در حمله مسلحانه به ارتش «بورکینافاسو»

ساعت 24- ارتش جمهوری بورکینافاسو (غرب آفریقا) اعلام کرد که در حمله «تروریست‌ها» به نیروهای ارتش در شمال این کشور، 24 تن از نیروهای نظامی بورکینافاسو کشته شده‌اند.

ارتش جمهوری «بورکینا فاسو» (واقع در غرب قاره آفریقا) از افزایش کشته‌های خود در حمله «تروریست‌ها» خبر داد.

این ارتش سه‌شنبه (۲۹ مرداد) خبر داد که حمله دوشنبه «عناصر تروریستی» به یگان ارتش در استان «سوم» واقع در نزدیکی مرز مالی، ۲۴ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش رویترز، هنوز فرد یا گروه خاصی مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده نگرفته است. ارتش بورکینافاسو می‌گوید از دیروز و به دنبال وقوع این حمله، عملیات هوایی و زمینی برای مقابله با مهاجمان آغاز کرده است.
 

ارتش بورکینافاسو در بیانیه خود همچنین از زخمی شدن هفت تن دیگر از نیروهای خود در این حمله خبر داده است. هنوز از سرنوشت پنج تن دیگر خبری نیست.

سه هفته پیش نیز عناصر مسلح ناشناسی در حمله به روستایی در ایالت «بیسیلا» ، ۱۴ نفر از اهالی این روستا را قتل‌عام کردند.

کشور بورکینا فاسو از سال ۲۰۱۵ صحنه جولان گروه‌های افراطی و تروریستی شده است و اقدامات دولت این کشور از جمله ممنوعیت آمد و شد در برخی مناطق و اعلام حالت فوق‌العاده نیز نتوانسته است مانع وقوع حملات تروریستی شود.

بر اساس آمار رسمی از سال ۲۰۱۵، بیش از ۴۵۰ نفر در حمله گروه‌های تروریستی کشته و صدها تن دیگر زخمی شده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s