چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

پاکستان مساله کشمیر را به دیوان بین‌المللی دادگستری ارجاع داد

ساعت 24-پاکستان مناقشه موجود با هندوستان بر سر منطقه کشمیر را به دیوان بین‌المللی دادگستری ارجاع داد تا به آن رسیدگی شود.

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، این اقدام از سوی دولت اسلام‌آباد پس از آن صورت گرفت که دهلی‌نو وضعیت فوق‌العاده خودمختاری کشمیر را در ماه جاری میلادی لغو کرد.

پاکستان به این اقدام دولت هندوستان واکنش نشان داد و روابط تجاری و حمل و نقل خود را با این کشور متوقف و سفیر هند را اخراج کرد.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان به شبکه خبری ARY گفت: تصمیم گرفتیم تا مساله کشمیر را به دیوان بین‌المللی دادگستری ارجاع دهیم.

وی ادامه داد: این تصمیم پس از آن صورت گرفت که ما تمامی جنبه‌های حقوقی آن را مدنظر قرار دادیم. این مساله حول محور نقض حقوق بشر از سوی هندوستان در کشمیر می‌چرخد.

هر دو کشور مدعی مالکیت این منطقه هستند. هندوستان نقض حقوق بشر در کشمیر را رد می‌کند.

تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری تنها به صورت مشورتی است اما اگر دو کشور پیش از آن موافقت کنند، این حکم الزام آور می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s