سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: دشمن کوچکترین امکانی برای تجاوز به جمهوری اسلامی ندارد

ساعت24-سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: امروز می توانیم این نوید را به ملت بدهیم که دشمنان کوچکترین امکانی برای تجاوز به جمهوری اسلامی ایران ندارند.

 سردار ابوالفضل شکارچی در اجلاسیه پیشکسوتان جهاد و شهادت نیروهای مسلح استان مرکزی اظهار کرد: هر آنچه که در کشور در حوزه تجهیزات و امکانات در حوزه دفاع نیاز است، می‌توان به دست جوانان در داخل کشور تولید کرد.

وی افزود: در حوزه دفاعی تقریبا هیچ وابستگی به دشمنان نداریم، همین مدل و همین الگو را در حوزه اقتصادی می‌توان پیاده کرد، آنچه که باعث شد به بازدارندگی دفاعی برسیم و در این حوزه خودکفایی داشته باشیم روحیه جهادی، مدیریت جهادی و الگو گرفتن از شهدا بود.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح کرد: در مجموع حدود ۲۲۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده که جوانانی ارزشمند و فرهیخته و شجاع بوده‌اند، هر آنچه که امروز بعنوان افتخار پیش روی ماست به برکت خون شهدا بدست آمده و امیدوریم این افتخارات در آینده بیشتر شود.

شکارچی بیان کرد: این اجلاسیه یک فرصت ارزشمند و غنیمت برای تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: استان مرکزی یکی از استان های  شهید پرور است که افتخارات بزرگی را از دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به یادگار گذاشته است. در دوران دفاع مقدس هرجا عرصه بر کشور تنگ می‌شد رزمندگان غیور این استان حضوری پررنگ داشتند و به مشکل خاتمه می‌دادند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: پیشکسوتان، شاهدان فراز و فرودهای دوران دفاع مقدس هستند و تجربیات آنها باید به نسل جدید انقلاب منتقل شود. خداوند از بین خوب‌ها بهترین ها را برای شهادت انتخاب کرده و خانواده های معظم شهدا باید در این خصوص به خود ببالند.

شکارچی بیان کرد: رزمندگان با حداقل ها جنگیدند و حداکثرها را به دست آوردند؛ در مقابل دشمن دست خالی بودیم ولی با مدیریت فرماندهان و سایر رزمندگان سربلند از این امتحان بیرون آمدیم.

وی اضافه کرد: تجهیزات عامل پیروزی ما نبود بلکه دل و قلب شهدا بود که سبب پیروزی شد، در واقع آنها با استفاده از جزئی ترین سلاح ها افتخار آفرینی کردند.

شکارچی بیان کرد: رزمندگان با تکیه بر معنویت وجودی خود دشمن را از پای درآوردند. ارتش بعث عراق خط مقدم هجوم به ایران بود ولی بیش از ۳۹ کشور در پشتیبانی از جنگ علیه ایران، در مقابل عراق ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: اقتدار روز افزون امروز حاصل ایثارگری ها، دلدادگی ها، اخلاص و معنویت دوران دفاع مقدس است. دشمنان جرئت حضور در میدان جنگ در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارند و اگر هم این امکان را داشته باشند حاضرند تلفات زیادی را برای رسیدن به هدف خود بدهند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: در طول هشت سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک مقدس جمهوری اسلامی از دست نرفت و این کشور به برکت تفکر انقلاب اسلامی به الگویی بی دلیل برای کشورهای بحران زده ای چون یمن، سوریه و عراق تبدیل شده است.

شکارچی افزود: اکنون موقعیت تدافعی ما به موقعیت هجومی تبدیل شده است و علیرغم همه مشکلات، تحریم ها و توطئه های دشمن، حرکت انقلاب در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه امروز هر گامی که ایران به جلو برداشت دشمن یک قدم به عقب برگشت، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های انقلاب اسلامی بنیان نظام سلطه را نابود کرده است، امروز سید حسن نصرالله با یک سخنرانی ارتش رژیم صهیونیستی را تا 100 روز در حالت آماده باش قرار می دهد که اینها به برکت تفکر انقلاب اسلامی است.

شکارچی اضافه کرد: هزینه هایی که برای انقلاب شده در مقابل هزینه هایی که نظام استکباری انجام می دهد بسیار ناچیز است و میلیاردها دلار هزینه ای که دشمن برای زمین زدن انقلاب صرف کرده بی اثر بوده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: امروز ایجاد تفرقه در بین جوانان، مسئولین و مردم یکی از شگردهای دشمن است و نباید در زمین دشمن بازی کنیم. همه باید برای ایجاد وحدت در جامعه تلاش کنند. دشمن به هیچ عنوان قدرت مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد ولی منافقان با نفوذ و جنگ روانی به دنبال توطئه هستند و با راه انداختن جنگ اقتصادی و فرهنگی اهداف خود را پیش می برند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s