جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷

آیت‌الله علم‌الهدی: بخواهید تجاوز کنید اسرائیل نصف روزه خاک شده است

ساعت 24- امام جمعه مشهد گفت: امروز ایران محور مقاومت در منطقه است، یعنی شما بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه، خاک شده است.

 آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی گفت: در هفته قبل بیان کردیم که ۲ عامل برای غصب خدا وجود دارد که انسان مؤمن باید از این ۲ عامل در مسیر تقوا باید اجتناب کند.


او با بیان اینکه عامل اول بی اعتنایی به خدا است، تصریح کرد: عامل دوم، استکبار در عمل، به معنای خودبزرگ بینی است؛ که سه مصداق در زندگی انسان‌ها دارد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اولین مصداق آن، خود برتر بینی در نژاد و تبار است، گفت: مورد دوم استکبار، استکبار در طبقات اجتماعی است و افرادی که خاطر پول و ثروت و توان بالای اقتصادی خودشان را در طبقه برتر از مردم دیگر بدانند.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: استکبار در عمل این است که انسان از خودش راضی باشد و با یک نافله شب و یا یک زیارت سحر حضرت رضا (ع) تصور کند همه چیز تمام شد و بالاترین کارها را کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: خداوند استکبار در عمل را تقبیح می‌کند، خداوند می‌خواهد انسان وظیفه بندگی‌اش را انجام دهد و صرفا امیدوار به فضل پروردگار باشد، انسان با ۱۰ سال عبادت و روزه و اعمال مستحبی و خیرات، هستی‌اش را نیز در راه خدا می‌دهد، اما ناگهان گناه می‌کند.
او  در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس تصریح کرد: در ۳۹ سال گذشته در چه شرایطی بودیم و امروز در چه شرایطی هستیم و مسئله دوم اینکه عاملی که در طی ۳۹ سال از آن روز ما را به امروز رساند چه بود و از کجا سرچشمه گرفت؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عاملی که ما را از ۳۹ سال قبل به امروز رساند و جوهره اصلی بود، مقاومت است؛ صحبت‌های آزادگان دفاع مقدس را بنشینید و بشنوید این‌ها چه می‌گویند. اگر این‌ها مقاومت نمی‌کردند اصلا وضع ما به طریق دیگری بود. در داخل کشور به مدت ۸ سال جنگ طول کشید؛ حتی روزی گلوله و لوله توپ نداشتیم تا انتهایی که در جنگ پیروز شدیم و موشک ساز بیرون آمدیم؛ اگر مقاومت رزمندگان و فرماندهان ما نبود چه می‌شد؟
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: جوهره اصلی ما در تمام این سال‌ها مقاومت بود؛ این را از کجا آموختیم؟ در دنیا سابقه ندارد که مردم عادی ۴۰ سال این گونه مقاومت کنند و بایستند. منشاء تمام این‌ها سیدالشهدا (ع) است که آموزگار مقاومت است؛ اگر چنین معلمی و عاشورایی نداشتیم مسلما چنین وضعیتی نداشتیم.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ۸ سال رزمندگان ما با این الگو ایستادند، گفت: امروز مسئله ایران مسئله یک کشور در محدوده جغرافیایی خاص نیست، ۳۹ سال قبل، فرودگاه مهرآباد را بمباران کردند و از مرز غربی و جنوب غربی حمله کردند و در فاصله چند روز ۱۵۰۰ کیلومتر خاک ما در معرض تجاوز دشمن قرار گرفت و همه دنیا دست به دست هم داده بودند.

او تصریح کرد: اما امروز ایران، تنها ایران نیست و در یک محدوده جغرافیایی نیست. حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن و جبهه وطنی سوریه و جهاد اسلامی فلسطین و حماس فلسطین و حزب الله لبنان، همه ایران است؛ سید مقاومت اعلام کرد که مقاومت در منطقه یک امام دارد و آن امام، مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: شنبه گذشته انصارالله یمن، ۱۰ پهپاد ارسال کرد و در منطقه بقیق پالایشگاه نفت آرامکو بود که روزی ۷ میلیون بشکه در این پالایشگاه تصفیه می‌شد و پهپادها این پالایشگاه را با خاک یکسان کرد؛ روزی ۵ میلیون بشکه از تولید نفت عربستان کم شد و برای آنکه جواب طلبکارانش را بدهد مجبور شد از عراق نفت بخرد و آمریکایی که در هیچ شرایطی حاضر به باز کردن مخازن استراتژیک خودش نمی‌شد و آن را ابزار آقایی خود در دنیا می‌دانست، مجبور شد مخازن را باز کند تا قیمت نفت تعدیل شود، اما بازهم ۲۰ درصد قیمت نفت افزایش یافت.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: این ضربه را انصارالله یمن زد و آمریکای نادان می‌گوید این کار ایران بوده است؛ این‌ها می‌خواهند سر دنیا را کلاه بگذارند؛ رادار که از یک طرف چک نمی‌کند و ۴ طرف آسمان را تحت کنترل دارد؛ می‌گویند پهپاد را ایران فرستاده تا ایران را متهم کنند، فکر کرده‌اید مرزهای این کشور را متهم می‌کنید؟ امروز ایران محور مقاومت در منطقه است؛ یعنی شما بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه، خاک شده است.

امام جمعه مشهد گفت: اصلا شما فهمیده‌اید ایران کجاست؟ مگر جنوب لبنان و حزب الله ایران نیست؟ به دشمنی که می‌گوید این پهپادها متعلق به ایران بوده باید گفت هم جنوبتان ایران است و هم شمالتان ایران است؛ امروز در هر نقطه‌ای از این منطقه یک مسلمان بیدار هست و یک جریان مبارز وجود دارد و آنجا ایران است و امام او، ایران و رهبر ایران است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s