کد خبر 463988
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴

ساعت24- مدیر اجرایی منطقه هنگ کنگ چین که دولت شهر تحت مدیریتش از چهار ماه پیش تا کنون دستخوش نا آرامی شده است با استناد به اختیارات خود استفاده از ماسک توسط معترضان را ممنوع اعلام کرد.

مدیر اجرایی منطقه هنگ کنگ چین که دولت شهر تحت مدیریتش از چهار ماه پیش تا کنون دستخوش نا آرامی شده است با استناد به اختیارات خود استفاده از ماسک توسط معترضان را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش "سی جی تی ان" تلویزیون انگلیسی زبان چین، خانم کری لام روز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد این قانون از فردا شنبه اجرایی خواهد شد.

منطقه اداری هنگ‌کنگ در چهار ماه گذشته شاهد نا آرامی ها و اعتراض های متعددی بوده است که برخی از آنها به درگیری‌ با نیروهای امنیتی و پلیس منجر شده است.

معترضان هنگ کنگی با هدف اینکه برای نیروهای امنیتی و پلیس شناسایی نشوند اقدام به استفاده از ماسک‌های مختلف در تجمعات می‌کنند.

از سوی دیگر روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ گزارش کرده است «تسای اینگ ون» رییس تایوان نیز خواستار اعمال محدودیت برای ورود مخالفان اعتراضات در هنگ کنگ به این جزیره شده است.

رهبر تایوان به مقام های این جزیره تاکید کرده است که باید برای گردشگران چینی و اتباع این کشور که علیه معترضان حملاتی انجام داده و یا باعث مشکلاتی برای آنها شده اند ، محدودیت های جدی از جمله برای سفر به تایوان در نظر گرفته شود.

اداره مهاجرت تایوان اعلام کرده است که یک تیم ویژه برای رسیدگی به شکایات در این خصوص تشکیل خواهد شد و محدودیت هایی مد نظر قرار خواهد گرفت.

ایرنا

کد خبر 463988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.