سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

هشدار نزدیک شدن ابرطوفان "هاگیبیس" به ژاپن

ساعت24-هواشناسان اعلام کردند: طوفان "هاگیبیس" از روز گذشته (دوشنبه) به سرعت در حال تشدید و تبدیل از یک طوفان گرمسیری به یک ابرطوفان است.

 به گفته کارشناسان آب و هوایی سرعت بادهای این طوفان تنها در ۲۴ ساعت بیش از ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت افزایش یافته که تقریباً سه برابر بیشتر از آن چه برای تشدید سریع طوفان‌ها در نظر گرفته شده، محسوب می‌شود.

این میزان شدیدترین افزایش سرعت ثبت شده بعد از سال ۱۹۹۶ میلادی است که در ۱۸ ساعت برای یک طوفان گرمسیری در غرب اقیانوس آرام شمالی رخ داده است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که "هاگیبیس" تا روز شنبه صبح به وقت محلی به جنوب مرکزی ژاپن نزدیک شده و وضعیت آن در این کشور شدیدتر نیز بشود.

همچنین احتمال بارندگی‌هایی بیش از ۲۵۰ میلی‌متری برای برخی از مناطق در جنوب مرکزی ژاپن وجود دارد.

بنا بر گزارش سی‌ان‌ان، با توجه به اطمینان کمی که کارشناسان آب و هوایی به پیش‌بینی‌ها در مورد طوفان "هاگیبیس" دارند، نظارتی دائمی بر وضعیت این طوفان قدرتمند و خطرناک ضروری است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s