پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹

جریمه‌های کاغذی راهنمایی و رانندگی در اصفهان حذف می‌شود

جریمه

ساعت24 - رئیس پلیس راهور اصفهان از حذف برگه‌های جریمه کاغذی راهنمایی و رانندگی و جایگزین شدن گوشی‌های هوشمند پلیس در این استان خبر داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز پنجشنبه افزود: در زمان حاضر بیشتر ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در کلانشهر اصفهان به گوشی های هوشمند پلیس برای اعمال جریمه‌ها مجهز شدند و دیگر از قبض کاغذی استفاده نمی‌شود.

وی با بیان این که این کار در سایر شهرستان های استان در حال اجراست و به زودی همه آنها مجهز به این ابزار جدید و هوشمند می شوند، اظهارداشت: با استفاده از گوشی‌های هوشمند، تخلف رانندگان به صورت برخط (آنلاین) ثبت و پیامک آن برای راننده یا مالک خودرو ارسال می شود.

محمدی با اشاره به این که بیشتر ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در اصفهان به دوربین البسه مجهز شدند و به زودی پوشش آن در سراسر استان کامل می شود، تصریح کرد: دوربین البسه برای نظارت و کنترل رفتار ماموران پلیس راهور با مردم و مردم با آنها در مکان ها و ماموریت های حساس و ضروری استفاده می شود.

رییس پلیس راهور اصفهان با بیان این که شعار نیروی انتظامی، پلیس هوشمند است، گفت: در این پیوند، استفاده از ابزارها و فناوری های جدید در دستور کار پلیس راهور قرار دارد و از این پس بسیاری از ابلاغ های راهنمایی و رانندگی مانند اجراییات، شماره گذاری، جریمه ها و نمره های منفی از طریق پیامک به رانندگان و مالکان خودرو اعلام می شود.

وی با بیان اینکه خلافی هایی که توسط گوشی های هوشمند ثبت می شود به صورت آنلاین برای راننده پیامک خواهد شد، اضافه کرد: خلافی هایی که توسط دوربین ها و یا ماشین های دوربین دار گشت پلیس ثبت می شود، پس از تایید توسط کاربر راهور نیز برای راننده پیامک می شود.

محمدی از همه رانندگان و مالکان خودرو خواست تا به منظور اطلاع دقیق و به موقع از موارد مربوط به راهنمایی و رانندگی، برای به روز رسانی شماره تلفن های همراه خود، اقدام و برای این کار به دفاتر پلیس + ۱۰ یا مراکز تعویض پلاک پلیس مراجعه کنند.

وی درباره اینکه آیا امکان اعلام شماره تلفن همراه از طریق سامانه های اینترنتی وجود دارد، توضیح داد: هنوز این امکان فراهم نشده و امید است در آینده فعال شود.

با استفاده از گوشی های هوشمند پلیس، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، پیامک می شود و راننده یا مالک خودرو می تواند در همان لحظه، آن را از طریق سامانه ۱۲۰ پلیس راهور پرداخت کند.

بازدارندگی با هدف کاهش تخلفات و ایجاد جو روانی مثبت برای رانندگان برای اطلاع از میزان جرایم و پرداخت آن از اهداف سیستم جدید است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s