پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

پروژهٔ حذف اصول‌گرایان؛ اصلاح‌طلبان و نواصول‌گرایان در یک تیم

ساعت24- بازی گذشته‌گرای اصلاح‌طلبان، اصول‌گرایانِ کلاسیک را تضعیف می‌کند اما نگرش نواصول‌گرایان نسبت به اصول‌گرایانِ کلاسیک را تغییر نمی‌دهد.

پیامد حمله توامان اصلاح‌طلبان و نواصول‌گرایان علیه اصول‌گرایان، فتح مطلق قدرت توسط نواصول‌گرایان و حذف مطلق اصلاح‌طلبان از قدرت را خواهد داشت که هم هویت پیشین اصلاح‌طلبی محفوظ می‌ماند و هم رادیکالیسم در آنان قوت می‌گیرد و نیز در آتیه بخش اعظم قدرت، به‌رنگ نواصول‌گرایی در می‌آید.

رادیکالیزم در اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی تقویت می‌شود و اصلاح‌طلبی به براندازی نزدیک و اصول‌گرایی به سوی بنیادگرایی میل می‌کند. این دوقطبی، اعتدال‌گرایان و اصول‌گرایانِ کلاسیک را در قدرت به حاشیه می‌برند.

نیمه‌ای از اصلاح‌طلبان استراتژی زمین سوخته را پیاده می‌کنند و راه را بر دیگر اصلاح‌طلبان می‌بندند و در نهایت نواصول‌گرایی بدون رقیب می‌شود و ساختار را با تعریفی فراجمهوری‌اسلامی بازتولید می‌کند. این نمایی شماتیک از نتیجه بازیِ امروز است.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s