یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

اظهارنظر ترکی‌الفیصل درباره حمله ترکیه به شمال سوریه

ساعت 24-رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان ضمن جانبداری از عملیات نظامی ترکیه در سوریه اعلام کرد، امیدوار است "این اقدام آنکارا موجب شود جنگ در سوریه پایان یابد و مداخله هم‌پیمانان در این کشور متوقف شود".

به گزارش سایت النشره، ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان در اظهاراتی تلویزیونی تاکید کرد که در اظهارات مقامات لبنانی آمده است، عربستان به شهروندان خود اجازه داده است به لبنان سفر کنند، این بدین معنی نیست که ریاض لبنان را رها کرده چرا که مبالغ هنگفت عربستان در بانک مرکزی لبنان برای حمایت از اقتصاد و وضعیت مالی این کشور سپرده‌گذاری شده‌اند.

وی گفت، همانطور که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اعلام کرد، اقدام آمریکا برای اعزام ۳۰۰۰ سرباز آمریکایی مازاد به عربستان ضمن توافق دو طرف صورت گرفت.

رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان پیرامون عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه هم گفت: امیدوارم این اقدام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را متقاعد کند که باید جنگ در این کشور پایان یابد و مداخله هم‌پیمانان متوقف شود.

وی مدعی شد: "مسبب جنگ سوریه، نظام این کشور است که مردمش را آواره کرده و برای حفظ کرسی خود از غرب درخواست کمک کرده است".

الفیصل در ادامه ادعاهای خود گفت، "اروپایی‌ها با اعمال و رفتارها در منطقه کنار می‌آیند و کشوری را تحریم نمی‌کنند و از آمریکا هم می‌خواهند تحریم‌ها را لغو کند. پس چرا ترکیه را تحریم می‌کنند".

وی در پاسخ به سوالی پیرامون طرفی که به ترکیه برای آغاز عملیات خود در سوریه چراغ سبز نشان داده است، گفت: "روسیه در کنار ایران و آمریکایی‌ها در سوریه حضور دارد، ظاهرا آنها چشم خود را به روی مشارکت اردوغان در جنگ سوریه بسته‌اند".

این مقام سعودی گفت: وجوه مشترکی با آمریکا داریم و دو طرف ثابت کرده‌اند که به آنها پایبند هستند و من امیدوارم ترامپ موضعش را با عربستان تغییر ندهد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s