رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 46558

تلاش آمریکا برای قطع مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای

ساعت 24- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: جنبه های تکنیکی توافق هسته‌ای هنوز مورد توافق قرار نگرفته است و ما بر قطع چهار مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تمرکز کرده ایم.

تلاش آمریکا برای قطع مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای
به گزارش سایت اطلاع رسانی وزارت خارجه آمریکا، جن ساکی درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه کشورهای ۱+۵ گفت: هنوز بر سر جنبه های تکنیکی توافق به توافق نرسیده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در نشست خبری با خبرنگاران افزود: بحث و گفتگو درباره طیفی از موضوعات در جریان است. ما بر قطع ۴ مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته ای تمرکز کرده ایم.

وی گفت: همانگونه که بسیاری از مقامات اعلام کرده اند لازم است تکه های زیادی از پازل با هم هماهنگ شود بنابراین گمانه زنی پیش از آن تصویر فعلی را ارائه نمی کند.

وزیر امور خارجه آمریکا چندی قبل(اوایل آبان) در کنفرانسی در واشنگتن مدعی شد: ایران چهار «مسیر برای رسیدن به سلاح هسته‌ای» دارد. او در توضیح این ادعا، به تاسیسات فردو، تاسیسات نطنز، رآکتور آب‌سنگین اراک و همچنین «فعالیت‌های پنهانی» اشاره کرد.

جان کری ادعا کرده است که هدف غرب در مذاکرات، ایجاد فاصله در هر چهار مسیر نام برده است به نحوی که اگر ایران برای تولید سلاح اتمی تلاش کند، غرب یک سال فرصت داشته باشد به آن واکنش نشان دهد.
منبع: تسنیم
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها