چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

بازگشت قاتل فراری از آلمان

قتل

ساعت24 -پسر جوان که در بزم مستانه دوستش را کشته و به آلمان گریخته بود پس از هشت سال زندگی پنهانی به کشور بازگشت و تسلیم پلیس شد .

پسر جوان که در بزم مستانه دوستش را کشته و به آلمان گریخته بود پس از هشت سال زندگی پنهانی به کشور بازگشت و تسلیم پلیس شد .
وی دیروز در دادگاه گفت در این سال ها عذاب وجدان رهایش نکرده است.


جنایت در شهرری
اوایل مهر 90 وقوع درگیری خونین در قهوه خانه ای در شهرری به ماموران کلانتری شاه عبدالعظیم گزارش شد. ماموران رهسپار قهوه‌خانه شدند و دریافتند که در درگیری خونین پسر ۲۸ ساله ای به نام حسن با ضربه های چاقو جان سپرده است.
پلیس به تحقیق از شاهدان پرداخت و آن ها همگی عامل جنایت را رامین معرفی کردند. آن ها گفتند رامین و حسن با هم دوست بودند و در حال مستی با هم درگیر شدند و رامین دست به جنایت زد و گریخت.

فرار از ایران
تلاش برای ردیابی عامل جنایت آغاز شد اما پلیس هیچ ردی از وی به دست نیاورد.
شواهد نشان می‌داد احتمالاً رامین به صورت غیر قانونی از کشور خارج شده است.

8 سال بعد
در حالی که هشت سال از این ماجرا گذشته بود رامین از آلمان به ایران بازگشت، به پلیس آگاهی تهران رفت و تسلیم پلیس شد .
رامین قتل را گردن گرفت و گفت :در این سال ها که به آلمان رفته بودم عذاب وجدان داشتم به همین دلیل به ایران برگشتم.

در دادگاه
رامین دیروز در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی برای رامین حکم قصاص خواستند .
سپس پسر جوانی به نام منصور که شاهد درگیری بود به جایگاه ویژه فراخوانده شد. وی در تشریح آن چه دیده بود به قضات گفت: یکی از دوستان ما فوت شده بود به همین خاطر همگی در قهوه خانه دور هم جمع شده بودیم .حسن و رامین مشروب خورده و مست بودند. ما همگی درباره دوست فوت شده مان صحبت می کردیم اما نمی دانم چطور شد که حسن ناگهان شروع به فحاشی کرد .او گاز پیک نیکی را که در گوشه قهوه‌خانه بود برداشت و به سمت رامین حمله کرد. ما سعی کردیم مانع او شویم اما او عصبانی بود و آرام نمی شد.
منصور ادامه داد: من برای میانجیگری وارد دعوا شده بودم اما همان موقع رامین چاقویی را که در کمرم داشتم برداشت تا به سمت حسن حمله کند .من سعی کردم چاقو را از دست او بگیرم. دسته چاقو در دستان رامین و تیغه آن در دست من بود اما وقتی رامین چاقو را کشید و دستم برید ناخودآگاه چاقو را رها کردم. همان لحظه رامین چند ضربه به حسن زد و گریخت .
وی در پاسخ به سوال قاضی درباره این که متهم آن زمان مسلوب الاراده بود، گفت : نه به نظرم رامین اراده داشت اما هر دوی آن ها مست بودند و حسن حال طبیعی نداشت .او رفتارهای عجیبی از خودش نشان می داد و مدام عربده می کشید.
سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت :من همه اتهامات را قبول دارم و شرمنده اولیای دم هستم . بعد از قتل به ارومیه رفتم و قاچاقی از کشور خارج شدم و به آلمان رفتم اما حال و روز خوبی نداشتم. شب ها نمی خوابیدم و نمی توانستم هیچ غذایی بخورم.از این وضعیت خسته شده بودم.
وی ادامه داد: باور کنید حالا که حقیقت را گفته ام و در زندان هستم آرامش بیشتری دارم. عذاب وجدان در این هفت سال رهایم نمی کرد تا این که به یکی از برادرهای حسن پیغام فرستادم و به او گفتم قصد دارم به ایران برگردم .من چند روز بعد به کشور برگشتم و خودم را تسلیم پلیس کردم .
این متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود، گفت: من با خانواده حسن رفت و آمد داشتم و با برادرهای او دوست بودم .من شرمنده آن ها هستم و تقاضا دارم مرا ببخشند.
سپس مادر قربانی برخاست و گفت :در مدت هشت سال خانواده متهم سراغ ما نیامدند و هیچ دلجویی از ما نکردند و حالا رامین طلب بخشش دارد؟
متهم پاسخ داد: پدرم از ماجرایی که پیش آمده بود خجالت زده بود. به همین دلیل نزد اولیای دم نرفت. من و خانواده‌ام همگی شرمنده‌ اولیای دم هستیم .من می توانستم در آلمان بمانم و هرگز به ایران برنگردم اما به خاطر عذاب وجدان به ایران برگشتم و حالا هر درخواستی که اولیای دم داشته باشند می پذیرم.
بنابر این گزارش، در پایان جلسه، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.
 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s