پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

قیمت گوشت باز هم پایین‌تر می‌آید؟

ساعت 24-به گفته رئیس انجمن صنفی گاوداران، با عرضه مستقیم گوشت از سوی تولیدکنندگان، نرخ گوشت گوساله به ۷۵ هزار تومان کاهش می‌یابد.

 احمد مقدسی، اظهار کرد: اگر طرح عرضه مستقیم گوشت به بازار توسط تولیدکنندگان اجرایی شود، نرخ گوشت گوساله در مراکز عرضه سطح شهر به ۷۵ هزار تومان خواهد رسید.

وی افزود: در یک ماه و نیم گذشته، نرخ گوشت گوساله حدود ۲۵ هزار تومان کاهش پیدا کرده است به‌گونه‌ای که نرخ آن از حدود ۱۱۰ هزار به ۸۵ هزار تومان رسیده است.

رئیس انجمن صنفی گاوداران عامل کاهش نرخ گوشت گوساله را انباشت دام و کاهش تقاضا برای خرید آن دانست و گفت: ما از مسئولان می‌خواهیم که واردات گوشت را ممنوع و صادرات آن را آزاد کنند.

وی با بیان اینکه روند کاهش نرخ گوشت گوساله در بازار باید ادامه‌دار باشد، اظهار کرد: اگر کاهش نرخ گوشت گوساله از مرز ۷۵ هزار تومان عبور کند؛ صنعت دام و دامداران ضرر خواهند کرد.

این اظهارات در حالی است که روز گذشته (چهارشنبه) نیز مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش نرخ گوشت قرمز در بازار خبر داده و اعلام کرد: با افزایش عرضه دام داخلی، قیمت‌ها در بازار گوشت در حال تعدیل است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s