پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳

قیمت روز خودروهای داخلی (۲۵ مهر ۹۸)

خودرو

ساعت 24-بازار خودروی کشور در شرایطی از اوایل مهرماه با روند صعودی قیمت‌ها مواجه بود که در هفته جاری، حباب قیمتی بسیاری از محصولات تخلیه و بازار به ثبات نسبی رسیده است.

 در اوایل مهر نرخ بسیاری از محصولات خودروسازان به یکباره افزایش و بازار با نوساناتی همراه شد. روند افزایشی قیمت‌ها در شرایطی اتفاق افتاد که دیگر بازارها همچون سکه و ارز طبق روال یک ماه گذشته در آرامش بودند و تغییر و تحول قیمتی چندانی نداشتند. آنچه مشخص است بازار خودرو طی رویه یک‌سال گذشته با تاثیرپذیری از دو بازار سکه و ارز با نوسان همراه می‌شد به‌طوری‌که با هر تغییری در نرخ ارز و سکه قیمت‌ها در بازار خودرو نیز با تحولاتی همراه می‌شد. ریشه این موضوع نیز تا حدودی به سرمایه‌گذاری دلالان در بازار خودرو مرتبط بود.

اما با افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو از اوایل مهر، گمانه‌زنی‌هایی در مورد این اتفاق مطرح شد، چرا که در شهریورماه همزمان با افزایش تولید، حباب قیمتی بسیاری از محصولات خودروسازان تخلیه شده بود و بازار به ثبات نسبی رسید. کاهش قیمت‌ها تا اوایل مهر روند خود را حفظ کرده بود این در شرایطی است که بعد از آن نرخ بسیاری از خودروهای تولیدی خودروسازان با افزایش ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی همراه شد. در مورد دلایل افزایش نرخ با توجه به عرضه مناسب خودروها از سوی خودروسازان بسیاری از فعالان بازار اظهار بی‌اطلاعی ‌کردند.

در این زمینه اما برخی دیگر از فعالان بازار از جمله سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو این امر را نتیجه مدیریت دوباره بازار توسط خودروسازان خواندند و تاکید داشتند که روند افزایشی قیمت‌ها به دلیل کاهش عرضه و کند شدن مراحل صدور فاکتور از سوی تولیدکنندگان رخ داده است.

از نکات قابل توجه این هفته در بازار خودرو میتوان به نوسان ۱۰ میلیونی سراتو مونتاژی اشاره کرد، به صورتی که این خودرو در اوایل هفته حدود ۱۰ میلیون تومان رشد کرد اما در میانه هفته با تخلیه حباب قیمتی، مجدد به نرخ قبلی خود بازگشت.

 نرخ خودروهای داخلی در بازار تهران و کرج:

 تمام خودروهای ذکر شده با رنگ سفید می‌باشد.

ghaymatkhodro072501.JPG

ghaymatkhodro072502.JPG

ghaymatkhodro072503.JPG

ghaymatkhodro072504.JPG

منبع: ایران جیب

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s