پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

زنگ بزن اسنپ ،ارزونتره

"اسنپ غول" را دوباره بخوانیم

اسنپ

ساعت 24-در روز چند بار این جمله را می شنوید که کسی به کس دیگر می گوید زنگ بزن ، کرایه اش نسبت به آژانس ارزونتره و آن نفر دوم قبول می کند و به اسنپ زنگ می زند و این بنگاه بزرگ حمل ونقل نیز در اسرع وقت اتومبیل می فرستد. اما حالا به نظر می رسد اسنپ برای خودش در ایران غولی شده است وهزاران شغل و منصب برای ایرانیان درست کرده است. این رشد رشک برانگیز اسنپ درحالی است که  که کسب وکارهای نوپا با مشکل جذب سرمایه دست و پنجه نرم می کنند و به چشم می بینند که اسنپ به غول بازار خدمات آنلاین تبدیل شده است. البته  اتکا به سرمایه شرکت هایی مثل ایرانسل در این بین بی تاثیر نیست. 
از تاکسی به غذا 
کسب وکاری که در آغاز کار خود را با تاکسی یابی اینترنتی آغاز کرد، اکنون به غولی در فضای کسب وکارهای نوپا تبدیل شده است. اسنپ، که مدیرعامل پیشین آن یعنی شهرام شاهکار به شرکت دیوار پیوسته، و ایرانسل، از اپراتورهای تلفن همراه و نزدیک به نهادهای خصولتی در کشور، در شرکت مالک آن سرمایه گذاری کرده، درحال بلعیدن بازار است.«بیژن عباسی آرند» مدیرعامل جدید اپراتور دوم ایرانسل، در پایان مهرماه سال جاری و  در اولین نشست خبری خود، جدیدترین آمارها از وضعیت سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و به خصوص گروه اسنپ به عنوان مهم‌ترین سرمایه‌گذاری ایرانسل در کسب‌وکارهای نوپا را منتشر کرد.

به گفته عباسی آرند، شرکت اسنپ، 90 درصد از بازار تاکسی های اینترنتی و 95 درصد از بازار سفارش آنلاین غذا را در اختیار دارد.اسنپ در سرویس درخواست آنلاین خودرو در یک روز بیش از 2 میلیون سفر را ثبت کرده است. 1.5 میلیون راننده در سال 98 برای اسنپ کار می کنند که از این تعداد 600 هزار راننده فعال تشخیص داده شده اند. اسنپ در سرویس درخواست آنلاین خودرو برای بیش از 1300 نفر به طور مستقیم اشتغال زایی کرده است.اسنپ تریپ با بیش از یک هزار هتل همکاری می کند که روزانه بیش از 2500 رزرو را ثبت کرده اند. این سرویس آنلاین روزانه بیش از چهارهزار خرید بلیت هواپیما را ثبت کرده و به طور مستقیم برای بیش از 230 نفر شغل ایجاد کرده است.اسنپ کیو، یا سرویس بازی آنلاین در سال 98 به بیش از 2.8 میلیون نصب رسیده و برای 20 نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است 

به گزارش اتاق تهران .اسنپ فود نزدیک به 90 هزار سفارش غذا در روز دریافت کرده است. تعداد رستوران ها و تامین کنندگان اسنپ فود در سال جاری به بیش از 13 هزار مورد رسیده است. این بخش از اسنپ به طور مستقیم برای بیش از 800 نفر شغل ایجاد کرده است.در اسنپ باکس، بخش لجستیک آنلاین اسنپ، بیش از 90 هزار موتور سوار ثبت شده که از این تعداد بیش از 25 هزار موتور سوار فعال تشخیص داده شده است. این گروه لجستیکی روزانه 85 هزار درخواست در روز دریافت می کند. اسنپ باکس برای بیش از 220 نفر به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

اسنپ مارکت یا سوپرمارکت آنلاین اسنپ که برای بیش از 320 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده در روز 3 هزار سفارش دریافت کرده است.به طور مستقیم گروه اسنپ برای  نزدیک به 3 هزار نفر شغل ایجاد کرده است. 1.5 میلیون نفر به طور غیرمستقیم از فعالیت اسنپ صاحب شغل شده اند.در شرایطی که کسب وکارهای نوپا با مشکل جذب سرمایه دست و پنجه نرم می کنند، اسنپ به غول بازار خدمات آنلاین تبدیل شده است. اتکا به سرمایه شرکت هایی مثل ایرانسل در این بین بی تاثیر نیست. درماه گذشته شورای رقابت نتیجه شکایت چیلوری، دیگر سرویس سفارش آنلاین غذا از اسنپ را منتشر کرد. علیرضا صادقیان مدیرعامل و موسس هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان (نت برگ، چیلیوری) در این باره گفت اسنپ رستوران ها را مجبور کرده قرارداد خود با چیلوری را لغو کنند.

نظرات

  • لطف الله بهرو ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۶:۰۷
    2 0
    در روزهای پر ترافیک، قیمت‌ها/کرایه‌ها تا صددرصد! هم افزایش داشتند!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s