پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶

سردار باقرزاده: انتخابات جای کسانی که به ولایت‌فقیه اعتقاد ندارند نیست

ساعت 24- فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در انتخابات پیش‌رو کسانی که معتقد به ولایت‌فقیه نیستند جایگاهی ندارند و مردم باید کسانی را که واقعاً متعهد و متخصص هستند انتخاب کنند.

 تسنیم: سردار سید محمد باقرزاده عصر امروز در مراسم چهارمین سالگرد شهید مدافع حرم «سیداسماعیل سیرت‌نیا» در مهدیه رشت اظهار داشت: خصوصیت ولایت‌فقیه این است که ما را از گرداب‌ها و بحران‌ها عبور دهد لذا بایستی مدیر و مدبر باشد و این کار از عهده هرکسی برنمی‌آید.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ولی‌فقیه طبق قانون و شرع باید عادل، مدیر، باتقوا، شجاع و مدبر باشد و طبق فرمایشات علما ولایت‌فقیه موضوعی است که عقل آن را می‌پذیرد و برای تحقق آن "اسماعیل‌ها" به قربانگاه رفتند.

وی با بیان اینکه عده‌ای کندذهن و برخی سیاسیون در کشور درک درستی از ولایت فقیه ندارند بیان کرد: این افراد در گام دوم همراهان خوبی برای نظام نخواهند بود و در انتخابات پیش‌رو کسانی که معتقد به ولایت‌فقیه نیستند جایگاهی ندارند و مردم باید کسانی را که واقعاً متعهد و متخصص هستند انتخاب کنند.

سردار باقرزاده با اشاره به الگو بودن زندگی شهید سیرت‌نیا تصریح کرد: سیرت، باطن و منش است که با دانش و بینش حاصل می‌شود و در پرتو شوق آن کوشش‌ها شده است و این اتفاقات مربوط به یک شب نیست و فرد باید قابلیت‌های وجودی خود را به ثمر برساند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه زندگی شهید سیرت‌نیا در 3 حوزه قابل بررسی است افزود: باید در زندگی شهدا وجه تدینی شهدا را مدنظر قرار دهیم زیرا آنها کنار ما زندگی کردند و با این مشکلات سر و کار داشتند اما توانستند بر آن فائق آیند.

وی هدف از برگزاری مراسم‌های مربوط به شهدا را توجه دادن جامعه به مسائل اساسی ازجمله دغدغه‌های شهدا عنوان کرد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری عامل به‌وجود آمدن شوق و طراوت در مردم یاد شهدا است و این شوق چیز ساده‌ای نیست بلکه به معنای حرکت دل است.

سردار باقرزاده با انتقاد از عنوان "جاماندگان اربعین" خاطرنشان کرد: باید بگوییم مشتاقان اربعین زیرا جامانده معنایی ندارد و اگر کسی نتوانست به هر دلیل دنیوی به کربلا برود باید به آنها بگوییم مشتاقان اربعین تا این شوق در آنها زنده بماند و حرکت کنند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، آماده‌تر کردن جامعه برای برداشتن گام دوم انقلاب را یکی از ثمرات یاد شهدا دانست و بیان کرد: تلاش پیوسته برای جبران مافات، تدارک آینده و همت بلند، تشخیص وظیفه و داشتن بصیرت، شجاعت و استقامت برای عمل به وظایف از ویژگی‌های شهید سیرت‌نیا بود.

وی با بیان اینکه شهید سیرت‌نیا در زندگی فردی خود به عبادات و رابطه با خدا اهمیت زیادی می‌داد تصریح کرد: تا زمانی‌که رابطه خود را با خدا اصلاح نکنیم امور دنیوی ما نیز سامان نمی‌گیرد و این وعده خداوند است و این شهید علاوه بر این موارد به ورزش، مطالعه و ادای حقوق خانواده و کمک به آنها نیز اهمیت می‌داد.

سردار باقرزاده به دیگر ویژگی‌های این شهید اشاره کرد و اظهار داشت: شهید سیرت‌نیا به بصیرت‌افزایی، مشاوره دادن و آماده کردن زمینه برای هدایت برخی افراد اهتمام داشت و از کار خلق گره‌گشایی می‌کرد و جریان‌سازی مثبت داشت.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ارزش جهاد فی‌سبیل‌الله را برشمرد و تأکید کرد: اگر کسی در راه خدا جهاد کند بهشت بر او واجب شده و گناهانش بخشیده می‌شود و شهید سیرت‌نیا یک جهادگر واقعی بود و شهدا گام دوم انقلاب را زودتر از ما برداشته‌اند.

وی تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اگر دیروز تسخیر سفارت آمریکا چالش کشور ما بود امروز چالش بر سر حضور مقتدرانه ایران در منطقه، برچیدن چتر سلطه آمریکا، دفاع از پرچم برافراشته حزب‌الله و جلوگیری از دخالت غرب در انتقال سلاح‌های پیشرفته ایرانی به نیروهای مقاومت است.

سردار باقرزاده با بیان اینکه امروزه غرب برای مقابله با ایران محتاج اتحاد با برخی کشورهای دیگر است خاطرنشان کرد: ایران در حال حاضر از گردنه‌های دشوار زیادی عبور کرده است اما دشمنان این پیروزی‌ها را ناچیز جلوه می‌دهند زیرا حقیر هستند و ما بایستی تمام تحرکات دشمنان را در فضای حقیقی و مجازی رصد کنیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر آمادگی نخبگان، دانشگاهیان و جوانان کشور برای پیشرفت علمی و زمینه‌سازی ظهور امام زمان(عج) ابراز داشت: پیشرفت علمی یکی از رسالت‌هایی است که شهدا بر دوش ما گذاشته‌اند و شهادت فرزندان این کشور برای احیای فرهنگ غدیر بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s