شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹

گوگل به دنبال پاکسازی پلی استور

پلی استور گوگل

ساعت24 -به دنبال سواستفاده‌های گسترده از فروشگاه آنلاین پلی استور گوگل به منظور انتشار برنامه‌های آلوده، گوگل قصد دارد برای حل این معضل با شرکت های امنیتی همکاری کند.

گوگل قصد دارد با سه شرکت امنیتی همکاری کند تا از این طریق شناسایی اپلیکیشن ها و برنامه‌های کاربردی آلوده در فروشگاه پلی استور تسهیل شود و از آلوده شدن گوشی ها و تبلت‌های کاربران به انواع بدافزار و ویروس و غیره جلوگیری شود.

گوگل عنوان این ابتکار عمل جدید را اتحاد دفاعی اپلیکیشن ها گذاشته و امیدوار است با این کار قبل از حملات گسترده به گوشی های اندرویدی با استفاده از بدافزارهای مختلف بتواند آنها را شناسایی کرده و به سرعت حذف کند.

بیش از 2.5 میلیارد گوشی و تبلت در سراسر جهان مجهز به سیستم عامل اندروید هستند و لذا این سیستم عامل پرطرفدار به هدفی جذاب برای هکرها و جنایتکاران آنلاین مبدل شده است.

سواستفاده ها از پلی استور معمولا در قالب مخفی کردن انواع بدافزارهای مخرب در برنامه هایی با ظاهر عادی صورت می گیرد و گوگل گاهی تا مدتها نمی تواند برنامه های آلوده و خطرناک را شناسایی کند و از همین رو در برخی اوقات میلیون ها گوشی اندرویدی به برنامه های سارق اطلاعات آلوده می شوند.

سه شرکت امنیتی که برای اجرای این طرح با گوگل همکاری می کنند، ESET، Lookoutو  Zimperium نام دارند و مشخص نیست در آینده بر تعداد آنها افزوده می‌شود یا خیر

منبع:فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s