شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

مجری معروف صدا و سیما برای یکسال راهی زندان شد +عکس

خبر

ساعت 24-سال گذشته از طرف یک آکادمی فوتبال در یزد تعدادی نوجوان برای برپایی اردویی به گرجستان می‌روند که طی حادثه‌ای تلخ ۲ نفر از آن‌ها در دریاچه تفلیس غرق می‌شوند. حال پس از رسیدگی به این پرونده در مراجع قضایی، عباس قانع، گزارشگر تلویزیون به عنوان صاحب امتیاز این آکادمی مجرم شناخته شده و از سوی دادگاه محکوم شد.

 مادر محمدحسین ورمزیار فوتبالیست غرق شده در گرجستان گفت: ما به این رأی اعتراض کردیم، چون اعتقاد داریم میزان مجازاتی که درنظر گرفته شده، کم است.
خانواده امیر محمد کاربخش، دیگر فوتبالیستی که او هم غرق شده نیز به این حکم اعتراض دارد.
آن ها اعتقاد دارند که پسر ما را برده‌اند گرجستان و جنازه آن‌ها را برگرداندند، توقع داشتیم حکم سنگین‌تر باشد. این احکام جواب دو روز زجر و مصیبتی که ما در این مدت کشیدیم هم نیست.
حادثه چگونه رخ داد؟
اردوی تابستانی دانش آموزان 14 مردادماه سال 97  حادثه ساز شد. دو دانش آموز یزدی در اردوی گرجستان قربانی شدند ماجرا از این قرار است که مدرسه فوتبالی در یزد اقدام به برگزاری یک اردو در کشور گرجستان می کند و مبلغی را هم از ورزشکاران به عنوان هزینه دریافت کرده و نوجوانان را به کشور گرجستان بردند که در جریان این سفر دو ورزشکار نوجوان یزدی در رودخانه غرق شدند.
دو بازیکن عضو مدرسه فوتبال آرمان کویر در قالب دو گروه 20 و 12 نفره به همراه توری گردشگری و به بهانه برگزاری اردو در گرجستان چند روز پیش راهی گرجستان شدند اما در اتفاقی تلخ در تفلیس غرق شدند.
والدین محمدحسین ورمزیار و امیرمحمد کاربخش گفتند برای موافقت با سفر فرزندانشان به گرجستان تحت فشار بوده اند. علت مرگ این دو نوجوان مشخص نیست اما گفته می شود دو نوجوان در باتلاق گیر افتاده و غرق شده اند . وزارت ورزش Sport و جوانان، وزارت امور خارجه و وزارت کشور پیگیر علت این حادثه Incident تلخ هستند.
شریعتی مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد در زمان وقوع حادثه گفت: هیچ گونه مجوزی از طرف وزارت ورزش و جوانان برای این تور داده نشده بود و این تور یک تور گردشگری وتفریحی بوده است.
وی به والدین توصیه کرد برای ثبت نام فرزندانشان در باشگاه های ورزشی حتما درخواست مجوز رسمی داشته باشند و در مواقع اعزام نیز خواستار مجوزهای مربوطه از وزارت ورزش و جوانان شوند تا خدای نکرده مسایل ناگوار برای فرزندانشان به وجود نیاید.
منبع : رکنا 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s