شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰

پیروانی: اگر به صعود تیم امید به المپیک باور نداشتم، نمی‌آمدم

ساعت24-مربی تیم ملی امید می‌گوید به صعود این تیم به المپیک ۲۰۲۰ توکیو باور دارد و به همین دلیل حضور در کادر فنی این تیم را قبول کرده است.

امیرحسین پیروانی، مربی تیم ملی امید درباره شروع دور جدید تمرینات این تیم گفت: خیلی خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا در خدمت تیم ملی امید باشم. سال‌ها قبل با بازیکنان این تیم توانستیم به جام جهانی جوانان صعود کنیم. امیدوارم با کمک همه مسوولان، کادر فنی و بازیکنان به المپیک صعود کنیم.

او درباره عوامل موثر در صعود این تیم به المپیک ۲۰۲۰ از جمله برگزاری بازی‌های دوستانه گفت: عوامل متعددی برای موفقیت یک تیم تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل مهم بازی تدارکاتی است. تمام تمهیداتی که برای تیم ملی بزرگسالان وجود دارد، برای تیم ملی امید هم در نظر گرفته شده است.

مربی تیم ملی امید یادآور شد: من هم دوست دارم بازی‌های تدارکاتی خیلی خوبی داشته باشیم اما باید شرایط را در نظر بگیریم. با توجه به شباهت آب و هوای اندونزی به تایلند، بازی با این تیم را مدنظر قرار دادیم. بعد از بازی با اندونزی احتمالا یک یا دو بازی در قطر خواهیم داشت. قطر یکی از تیم های خوب در رده پایه است و همیشه موفق بوده است. این تیم در رده پایه به قهرمانی هم رسیده است و به ما کمک می کند تا تفکرات خودمان را مرور کنیم.

پیروانی در واکنش به این سوال که آیا این تیم شانس صعود به المپیک را دارد؟ گفت: خدا را گواه می‌گیریم اگر یک درصد به صعود این تیم تردید داشتم، به کادر فنی اضافه نمی‌شدم. اکنون کادرفنی خوبی وجود دارد و دوستی و یک رنگی بین کادرفنی خیلی مهم است. باور بازیکنان هم مهم است.

وی با اشاره به کیفیت بازیکنان تیمش اظهار کرد: به لحاظ کیفی و فنی بازیکنان لیگ برتری و تاثیرگذار را داریم. سه بازیکنان ما لژیونر هستند. اگر بازیکنان به موفقیت تیم باور داشته باشند، موفق می شویم. به نظرم جمله "۴۴ سال به المپیک نرفتیم" را کنار بگذارید.

مربی تیم ملی امید در رابطه با کادرفنی تیم ملی بزرگسالان و امید گفت: ارتباط خوبی بین استیلی و ویلموتس وجود دارد و جلسات متعددی با هم داشتند. اکنون رابطه خوبی وجود دارد. سه، چهار بازیکن ما با تیم ملی بزرگسالان هستند. قطعا تجربه گران‌بهای کادرفنی بزرگسالان و امید منجر به موفقیت می‌شود.

او درباره هم‌زمان نبودن مسابقات انتخابی المپیک با فیفا دی و احتمال غیبت بازیکنان لژیونر تاکید کرد: این چالشی است که باید بپذیریم. بارها و بارها با کمک مسوولان این موضوع را حل کردیم. برنامه نخست ما حضور با تمام وجود در آسیا است. برنامه دوم را هم در صورت نیامدن بازیکنان لژیونر در نظر گرفتیم و برای آن‌ها جانشین‌هایی را در نظر خواهیم داشت.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s