شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸

کمیته انضباطی به کالدرون تخفیف داد

ساعت 24- شنیده می شود کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یک جلسه به کالدرون تخفیف داده است.

 ساعاتی قبل سایت رسمی فدراسیون فوتبال با انتشار خبری ضمن اعلام خبر محرومیت یک جلسه‌ای گابریل کالدرون، سرمربی تیم پرسپولیس اعلام کرد: "به دلیل اظهارنظر او با جراید مبنی بر اینکه امیدوارم نتیجه در زمین فوتبال تعیین شود که متن آن به نوعی افترا به برگزار کنندگان مسابقه فوتبال می‌باشد که برای تیم خاصی نتایجش را در خارج از زمین بازی تعیین می‌کنند. این کمیته پس از بررسی طبق ماده ۷۱ آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال مصاحبه کالدرون را مصداق افترا و نشر اکاذیب دانسته و وی را به یک جلسه محرومیت از مسابقه رسمی تیم خود محکوم کرد.

ضمنا به ایشان تذکر داده می‌شود چنانچه این رفتار در آینده ادامه داشته باشد مجازات‌های شدیدتری برای این سرمربی در نظر گرفته می‌شود"

این حکم با واکنش باشگاه پرسپولیس مواجه شده و مسئولان این باشگاه ادعا می‌کنند با توجه به اینکه شکوائیه باشگاه استقلال از نظر شکلی ناقص بوده و آبی‌ها هزینه دادرسی را هم پرداخت نکرده اند، کمیته انضباطی نباید کالدرون را محروم می‌کرد.

با این وجود به نظر می‌رسد اعضای کمیته انضباطی همانگونه که در متن حکم ذکر شده است با تجویز ماده ۷۱ آئین نامه انضباطی و بدون درنظر گرفتن مسائل مورد اعتراض پرسپولیس به اتفاق آرا اظهارات کالدرون را مصداق افترا و نشر اکاذیب دانسته و او را یک جلسه محروم کرده اند.

ضمن اینکه طبق اعلام یک منبع آگاه در ابتدا قرار بود محرومیت سرمربی آرژانتینی ۲ جلسه‌ای بوده و او ۵ میلیون تومان هم جریمه شده بود، اما اعضای کمیته انضباطی برای کالدرون تخفیف قائل شده و با درنظر گرفتن ماده ۹۳، ضمن بخشش جریمه مالی او محرومیتش را هم به یک جلسه کاهش داده اند.

باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s