یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

وزارت کشور افغانستان از شکست داعش خبر داد

ساعت 24- سرپرست وزارت کشور افغانستان روز یکشنبه گفت که داعش در این کشور شکست خورده و افغانستان دیگر برای این گروه تروریستی پناهگاهی امن نخواهد بود.

به گزارش روزنامه صبح کابل، "مسعود اندرابی" در مراسم معرفی فرمانده جدید پلیس استان ننگرهار افزود: شهروندان استان ننگرهار مقابل داعش ایستادگی کرده و نشان دادند که این گروه گروه تروریستی در این استان جایگاهی ندارد.

سرپرست وزارت کشور افغانستان با بیان اینکه برای از بین بردن گروه‌های تروریستی دیگر نیز یک مکانیزمی عملیاتی شده گفت: به مردم ننگرهار اطمینان می‌دهیم که نیروهای امنیتی از ترور عالمان، بزرگان قوم، تاجران و قتل‌های هدفمند در این استان جلوگیری خواهند کرد.

"شاه ‌محمود میاخیل" فرماندار استان ننگرهار نیز اظهار کرد: داعش در ننگرهار حضور داشت؛ اما اعضای این گروه پس از شکست، به سایر استان‌ها فرار کرده اند.

استان ننگرهار در شرق افغانستان، بزرگ‌ترین مرکز گروه تروریستی داعش در این کشور محسوب می‌شود و سایر گروه‌های تروریستی از جمله طالبان در آن حضور گسترده دارند.

مسؤولان محلی استان ننگرهار اعلام کردند که شهر "اچین" بزرگ‌ترین مرکز داعش در ننگرهار، از وجود این گروه تروریستی پاک‌سازی شده است.

ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s