ساعت 24-سخنگوی فراکسیون امید با بیان این که طبق اخبار و گزارشات دریافتی اخلال در سخنرانی رئیس جمهور در یزد سازمان یافته بوده است گفت: فراکسیون امید از وزیر کشور برای توضیح درباره بررسی‌های و اقدامات صورت گرفته نسبت به موضوع اخلالگران در سخنرانی رئیس جمهور دعوت خواهد کرد.

فاطمه سعیدی در توضیح جلسه امروز فراکسیون امید اظهار کرد: فراکسیون امید امروز در جلسه‌ای به بررسی گزارشات دریافتی از اخلال در سخنرانی رئیس جمهور در یزد پرداخت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این اقدامات سازمان یافته بوده است؛ لذا فراکسیون امید ضمن محکوم کردن این گونه اقدامات ضد امنیتی از وزیر کشور دعوت خواهد کرد تا نتیجه بررسی‌ها و اقدامات انجام شده را تشریح کند.

به گفته وی، کارگروهی به همین منظور در فراکسیون امید تشکیل شده تا موضوع را تا زمان رسیدن به نتیجه پیگیری نماید.

سخنگوی فراکسیون امید همچنین گفت: در بخش دیگری از این جلسه  نمایندگان فراکسیون امید در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گزارشی از طرح "سرا" ارائه کردند و این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سعیدی با اشاره به بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به این که دولت بار مالی انجام این طرح را پذیرفته است مصوب شد که بعد از اصلاحات شورای نگهبان پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مبنای کار قرار گیرد.

توزیع بیانیه عادی نیست 

ابوالفضل ابوترابی  در خصوص توزیع بیانیه‌ای بی‌نام علیه رئیس‌جمهور در مجلس، اظهار کرد: این بیانیه تناقضات در گفتار و مواضع دوگانه رئیس‌جمهور را مطرح کرده است. در این شرایط که مردم از اقدامات قوه قضائیه در برخورد با فساد راضی هستند یک احساس ناامنی برای اختلاس گران و مفسدان اقتصادی ایجاد شده است. بنابراین سخنان رئیس جمهور در این شرایط که مردم بارقه‌ای از امید در برخورد با فساد پیدا کرده‌اند درست نبود.

او افزود: رئیس جمهور شش سال است که سکان دولت را به دست دارد و باید این سؤال را پرسید که چرا یک دفعه این سخنان را می‌گوید. اگر ایشان شواهد و مدارکی از فساد دارند به قوه قضائیه و مجلس ارائه دهند. هم‌اکنون قوه قضائیه شفاف و بدون جناح‌بندی سیاسی مشغول برخورد با فساد است و رئیس قوه قضائیه از خود دستگاه قضایی برخورد با فساد را آغاز کرد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: قوه قضائیه دادگاه‌های مفسدان اقتصادی را به شکل علنی برگزار می‌کند و دولت شواهد خود را به قوه قضائیه ارائه دهد و مطمئن باشد همان‌طور که آیت‌الله رئیسی از معاون قوه قضائیه شروع کرد بدون نگاه سیاسی و به صورت علنی با مفسدان برخورد خواهد کرد.

ابوترابی با بیان اینکه توزیع بیانیه در مجلس رویه است و امری غیرعادی نیست، تصریح کرد: نمایندگان مجلس طبق قانون اساسی می‌توانند در تمام امور اظهار نظر و با مسئولیت خودشان بیانیه منتشر کنند. درست است که این بیانیه امضا نداشته است، اما هیئت رئیسه مجلس می‌داند که این بیانیه را کدام نماینده نوشته است چرا که از هر نماینده‌ای که بیانیه منتشر می‌کند امضا می‌گیرند.

کد خبر 469275

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.