چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵

هفته‌ای چند بار خوردن جگر مرغ توصیه می‌شود؟

جگر مرغ

ساعت24 - متخصص تغذیه گفت: جگر مرغ به لحاظ مواد مغذی که دارد یک ماده غذایی بسیار ارزشمند محسوب می‌شود.

نچواک متخصص تغذیه گفت: مواد مغذی داخل جگر مرغ شامل پروتئین، آهن، ویتامین A، انواع ویتامین‌های گروه B، ویتامین c، اسید فولیک و سلنیوم است که دارای املاح ارزشمند و خاصیت ضد سرطانی دارد.

او با بیان اینکه هفته‌ای یکبار مصرف جگر مرغ توصیه می‌شود، افزود: با این وجود خانم‌های باردار، بیماران تالاسمی و افرادی که کلسترول خون بالا دارند از مصرف این ماده غذایی پرهیز کنند.

 نچواک با اشاره به اینکه داروها، آنتی بیوتیک‌ها و هورمون‌هایی که در مرغداری‌ها برای مرغ استفاده می‌شود در یک بازه زمانی ۵ تا ۱۴ روزه از بدن مرغ خارج می‌شود، گفت: اگر پس از این بازه زمانی کشتار مرغ صورت گیرد، با اطمینان بالایی می‌توان توصیه به مصرف جگر مرغ کرد.

منبع:ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s