پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱

ابتلا به عفونت زنان با کمبود ویتامین D

ویتامین دی

ساعت24 - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ابتلا به عفونت های مکرر در زنان با کمبود ویتامین D ایجاد می شود.

دکتر حبیبه سادات شاکری، با اشاره به اینکه کمبود ویتامین D خطر ابتلا به سرطان، نازایی و ام اس را افزایش می دهد، اظهارکرد: خطر ابتلا به سقط های مکرر، سندروم تخمدان پلی کیستیک، اضافه وزن و چاقی، دیابت در بارداری، بروز یا شعله ور شدن بیماری های تیرویید با کمبود ویتامین D افزایش می یابد.

وی ادامه داد: افرادی که داروهای ضد تشنج نظیر فنوباربیتال مصرف می کنند، در معرض خطر کمبود ویتامین Dقرار دارند.

شاکری اظهارکرد: احساس خستگی و ناتوانی، دردهای اسکلتی عضلانی، ضعف و مشکلات هورمونی و ... از علایم و نشانه های کمبود ویتامین D در بدن است.

وی با بیان این که ویتامین D خاصیت ضد سرطانی دارد، یادآور شد: کمبود ویتامین D همچنین زمینه استرس ها، بیماری های عصبی و بیماری های اتوایمیون را فراهم می آورد.

شاکری خاطرنشان کرد: درمان و دریافت به موقع ویتامین D می تواند در حفظ سلامت و پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر تاثیر به سزایی داشته باشد.

منبع:ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s