جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

طرح رتبه‌بندی شامل چند درصد فرهنگیان می‌شود؟

ساعت 24-معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ۹۳ تا ۹۴ درصد معلمان دارای سابقه کاری بیش از ۲ سال هستند و مشمول طرح رتبه‌بندی می‌شوند.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: تمام فرهنگیانی که از دو سال به بالا سابقه خدمت دارند بر اساس طرحی که تهیه شده است، مشمول می‌شوند و می‌توانند در ممیزی، ارزیابی و اختصاص رتبه قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که «این طرح چه تعداد از معلمان را شامل می‌شود؟»، گفت: بالای ۹۳، ۹۴ درصد معلمان بیش از ۲ سال سابقه دارند و تحت پوشش قرار می‌گیرند و تعداد کمی هستند که دارای سابقه کار کمتر از دو سال هستند. 

الهیار ترکمن درباره میزان پرداختی به معلمان بر اساس طرح رتبه‌بندی، افزود: خواهش می‌کنم در خصوص رتبه‌بندی، افزایش حقوق را نبینیم؛ رتبه‌بندی یک فرایند و سازوکار برای ارتقای کیفیت است که شامل ارتقای کیفیت تدریس و ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی است به‌گونه‌ای که معلم دائماً در حال ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای خودش باشد. 

وی تصریح کرد: مواردی مثل افزایش حقوق، فرع قضیه است یعنی مشوقی است که معلمان به عنوان کارکنان اصلی وزارت آموزش و پرورش، بتوانند خود را ارتقا دهند. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: فعلاً بنای ما بر سازوکارهای ارتقای کیفیت است که ان‌شاءالله طرح ابلاغ شد و جداول به تصویب نهایی دولت رسید، می‌توانیم در خصوص افزایش‌ حقوق‌ها صحبت کنیم.

منبع: فارس

نظرات

  • حمید ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۰۸:۱۰
    0 0
    با سلام بس کنید از این همه مصاحبه بی نتیجه. وقتی حکم زدید آن وقت اعلام کنید. چه دشمنی با معلمان دارید که این همه صحبتها و وعده های دروغ می دهید.
  • ملک حسین برات زاده ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۰۲:۳۹
    0 0
    افزایش حقوق فرهنگیان شاغل با اجرای رتبه بندی بدون افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته فاصله بین حقوق آنها را افزایش می دهد و فاصله قانونی حقوقی آنها زیر سواا می برد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s