دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

ائتلاف اصولگرایان و بیانیه انتخاباتی علیه دولت

خبر

ساعت 24-شورای ائتلاف اصولگرایان در بیانیه خود به‌صورت ویژه از «خواهران و برادران جوانی که سابقه روشنی در عرصه عمومی و خدمت به مردم دارند» دعوت کرده با ثبت‌نام در انتخابات مجلس و اعلام کاندیداتوری، امکان ایجاد هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های گوناگون در میان نیروهای انقلابی را فراهم آورند.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی یا همان شورای وحدت اصولگرایان که این روزها و بعد از طرح شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا»، به‌شدت تمایل دارد از به‌کاربردن واژه اصولگرایی پرهیز و هویت سیاسی خود را در آستانه انتخابات مجلس کتمان کند و شاید به این بهانه رأی خاکستری بیشتری را جذب کند، روز گذشته به بهانه انتخابات بیانیه‌ای داده که در ابتدای آن تعریضی هم به حوادث اخیر داشته است و باز هم به همین بهانه به مجلس و دولت حمله کرده و آن‌ها را عامل نارضایتی مردم معرفی کرده است.

اصولگرایان که سال‌ها در مناصب مختلف حکومتی اعم از انتصابی و انتخابی سمت داشته‌اند و دارند، این روزها درصددند کاسه‌کوزه‌ها را بر سر اعتدالیون و بخشی از اصلاح‌طلبان بشکنند و دامن خود را از همه رخدادها پاک بیرون بکشند.

در متن کامل این بیانیه آمده است: «تن‌ها چند روز از وقوع برخی حوادث تلخ در کشور می‌گذرد، حوادثی که هرچند موجب ناراحتی آحاد مردم شد، با این وجود، بسیاری از مردم، همچنان بی‌تدبیری برخی مسئولان را از یاد نبرده‌اند و از بسیاری مسئولان به‌ویژه در دولت و مجلس، آزرده‌خاطر هستند».

این بیانیه اشاره‌ای نکرده است که منبع نظرسنجی‌اش درباره اینکه مردم از کدام قوه یا نهاد بیشتر ناراضی‌اند، چیست؟ بیانیه اصولگرایان دقیقا خط قالیباف را دنبال می‌کند و مشخص است که او بالاخره توانسته طلب خودش را از این جریان وصول کند یا مزد به قول خودش فداکاری‌اش در انتخابات ۹۶ و محذوف‌شدنش در انتخابات قبلی را بگیرد.

بیانیه اصولگرایان از جوانان و زنان اصولگرا خواسته به نهضت ثبت‌نام رو بیاورند. این دقیقا خطی است که قالیباف از دو سال پیش دنبال می‌کند و به دنبال جایگزینی و چهره‌سازی از طیف جوانان اصولگرا به‌جای چهره‌های تکراری، شناخته‌شده و پابه‌سن‌گذاشته است. او اسم این جایگزینی را هم نواصولگرایی گذاشته است.

درحال‌حاضر سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان یا همان ائتلاف نیروهای انقلاب یکی از نزدیک‌ترین افراد به قالیباف است. زمزمه حضور قالیباف به‌عنوان سرلیست اصولگرایان تهران هم شنیده می‌شود.

در شرایطی که لاریجانی دیگر قصد ورود به مجلس را ندارد و سعید جلیلی هم گویا خودش را برای ۱۴۰۰ گرم می‌کند، شانس قالیباف برای ریاست مجلس از همیشه بیشتر است.

شورای ائتلاف اصولگرایان در بیانیه خود به‌صورت ویژه از «خواهران و برادران جوانی که سابقه روشنی در عرصه عمومی و خدمت به مردم دارند» دعوت کرده با ثبت‌نام در انتخابات مجلس و اعلام کاندیداتوری، امکان ایجاد هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های گوناگون در میان نیروهای انقلابی را فراهم آورند.

در انتهای این بیانیه هم آمده است که «فرایندهای ائتلافی و رسیدن به فهرست‌ها و افراد مشترک در تمام حوزه‌های انتخابیه، براساس سازوکار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که بخشی از آن پیش از این به اطلاع عموم رسیده، صورت خواهد پذیرفت».

منبع: روزنامه شرق

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s