چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹

سرقت موتورسیکلت از فروشندگان سایت دیوار

ساعت 24-رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری سارق موتورسیکلتی خبر داد که از طریق سایت های خرید و فروش اینترنتی سوژه های خود را انتخاب می کرد.

سرهنگ  قاسم دستخال  در تشریح این خبر، گفت: دوم شهریور ماه امسال پرونده ای با موضوع سرقت موتورسیکلت به شکایت آقایی 34 ساله از کلانتری 163 ولنجک برای بررسی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد. 

وی گفت: شاکی در تحقیقات پلیسی، اظهار داشت، در اواخر تیرماه یک دستگاه موتورسیکلت را ازطریق سایت دیوار برای فروش آگهی کردم؛ پس از گذشت مدتی شخصی که خود را خریدار معرفی می کرد تماس تلفنی برقرار و به درب منزلم مراجعه کرد. با هم داخل پارکینگ رفتیم ایشان به بهانه تست کردن سوار موتور شد و از محل گریخت. 

دستخال افزود: کارآگاهان به محل وقوع جرم مراجعه و در تحقیقات میدانی تصویری از چهره سارق به دست آوردند. 

این مقام انتظامی عنوان کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات تکمیلی مشخص شد سارق با افرادی که موتورسیکلتی شبیه به موتورسیکلت مال باخته دارند و برای فروش در سایت اینترنتی آگهی کرده اند تماس گرفته است و تمام فروشندگان به پایگاه یکم دعوت و مشخص شد مالک موتورسیکلت هایی هستند که مدل آنها بنلی بوده و درسایت خرید و فروش اینترنتی آگهی فروش گذاشته بودند لیکن با نشان دادن تصویر سارق به آنها مشخص شد سارق به آنها نیز مراجعه کرده ولی با هوشیاری که صاحبان موتورسیکلت ها داشتند نقشه سارق برای سرقت نافرجام مانده بود. 

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: درادامه تحقیقات انجام شده هویت سارق شناسایی شد و بدین ترتیب پس از هماهنگی های قضائی متهم در سوم آذر ماه امسال در خیابان تجریش دستگیر شد.

وی عنوان کرد: متهم در پلیس آگاهی اظهار داشت: با استفاده از سایت خرید و فروش اینترنتی به درب منازل مراجعه وبه عنوان خریدار قصد سرقت چندین موتورسیکلت را داشته که در نهایت موفق به سرقت یک دستگاه شده و مجدداً از طریق همان سایت آن را به مبلغ شانزده میلیون تومان فروخته است. 

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به این خبر، گفت : متهم پس از اعتراف صریح به جرم خود با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم قرار دارد.

مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s