چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

ترامپ به‌خاطر سوءاستفاده از وجوه خیریه، 2 میلیون دلار جریمه شد

ساعت24-رئیس‌جمهور آمریکا به‌خاطر مصرف وجوه خیریه دریافتی در کمپین انتخاباتی‌اش، مجبور شد 2 میلیون دلار به 8 مؤسسه خیریه کمک کند.

 «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به‌دلیل استفاده از وجوه خیریه دریافتی در کمپین انتخاباتی‌اش ۲ میلیون دلار جریمه شد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «لتیشیا جیمز» دادستان کل شهر نیویورک روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: «وجوه بالأخره به جایی رسیدند که به آن تعلق داشتند- به ۸ خیریه معتبر.  دفتر من به مبارزه جهت جواب‌گو بودن ادامه خواهد داد زیرا هیچ‌کس فراتر از قانون نیست نه یک فرد تاجر، نه یک کاندید ریاست‌جمهوری و نه حتی رئیس‌جمهور آمریکا».

ترامپ هفتم نوامبر (۱۶ آبان) اتهام نقض قوانین فدرال و ایالتی تأمین مالی کمپین‌ها را پذیرفت. این در حالی است که سال گذشته در پیامی توئیتری نوشته بود این اتهامات را قبول ندارد و طرح آن‌ها را به دموکرات‌های نیویورک منتسب کرده بود.

ترامپ بر اساس این حکم، مبلغ ۲ میلیون دلار به ۸ مؤسسه و بنیاد مردمی  پرداخت کرد. همچنین بنیاد خیریه او به‌طور کامل تعطیل شده است.

در ماه ژوئن ۲۰۱۸ (خرداد ۱۳۹۷)، تحقیقات «باربارا آندروود» دادستان کل وقت آمریکا،  ترامپ و فرزندانش را به سوءاستفاده از وجوه دریافتی «بنیاد دونالد ترامپ» و مصرف آن‌ها در کمپین انتخاباتی و فعالیت‌های تجاری متهم کرد.

ترامپ اعتراف کرده است که بخشی از وجوه خیریه را در شرکت‌های تحت اختیارش هزینه کرده و همچنین ۱۰ هزار دلار بابت کشیدن تصویر پرتره‌اش پرداخت کرده است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s