رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 475923

۳ اشتباه رایج که باعث افزایش وزنتان میشود

ساعت24-انجام برخی از اشتباهات در ساعت‌های پایانی شب باعث ابتلای افراد به انواع بیماری‌ها و افزایش شدید وزن می‌شود.

style="text-align:justify"> داشتن اندام مناسب، تغذیه کافی، وزن ایده آل و پوست شفاف از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه بشری است. انجام برخی اشتباهات در این زمینه منجر به بروز انواع بیماری‌ها و اضافه وزن در افراد می‌شود.
مصرف مواد غذایی در پایان شب

بسیاری از افراد بر اساس باورهای اشتباه به خوردن مواد غذایی به خصوص وعده‌های سنگین و پر حجم مانند مصرف سالاد کاهو همراه با سس مایونز فراوان یا سیب زمینی سرخ کرده در ساعت‌های شب می پردازند و نمی دانند که خوردن این وعده‌های غذایی چه بلایی بر سرشان می آورد. اما بهتر است بدانید که مصرف غذا در زمان نامناسب مخصوصا قبل از خواب در هنگام شب باعث افزایش بی رویه وزن خواهد شد. طبق نظر بیشتر متخصصان تغذیه و رژیم درمانی اگر افراد تا دو ساعت قبل از خواب مواد غذایی مصرف نکنند و با اندکی احساس گرسنگی به رختخواب بروند می توانند شاهد کاهش وزن خود باشند.

مواجهه مستقیم با نور در شب

یکی از مهم‌ترین عادت های زندگی جامعه بشری قرار گرفتن آنها در معرض نور هنگام شب یا در موقعیت‌های تاریک است برای مثال کسانی که به عنوان راننده هنگام شب در جاده ها و خیابان ها به حرفه رانندگی مشغول هستند و یا افرادی که در رختخواب با گوشی موبایل بازی می کنند نسبت به بقیه افراد زودتر در معرض ابتلا به انواع سرطان‌های گوناگون به خصوص سرطان چشم، پرخاشگری، اختلالات روانی، افزایش استرس، بی خوابی یا بد خوابی و چاقی بیش از حد قرار می گیرند.


تنظیم نکردن ساعت خواب

یکی از مهم‌ترین نیازهای موجود در بدن انسان خواب کافی است. باید بدانید که هر انسان در طول شبانه روز برای تقویت نیروی بدنی و سیستم ایمنی خود به مدت ۶ الی ۸ ساعت استراحت کافی احتیاج دارد. اما گاهی اوقات مشغله‌ کاری و عوامل مختلف باعث بر هم خوردن تعادل ساعت خواب انسان می‌شود که این عدم همانگی و تعادل می تواند انسان را به بیماری های گوناگونی مانند: کم خوابی، تشدید استرس یا اضطراب، افزایش وزن و بالا رفتن چربی در بدن مبتلا کند.

تازه‌ترین خبرها