دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴

دیوان عالی آمریکا رأی توقیف ۱.۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران را رد کرد

ساعت 24-دیوان عالی آمریکا رأی یکی از دادگاههای این کشور برای توقیف ۱.۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران را رد کرد.

به گزارش رویترز، دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه رأی یکی از دادگاههای این کشور برای توقیف 1.68 میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لوکزامبوگ و ایتالیا را رد کرد.

در عین حال دیوان عالی آمریکا به دادگاههای این کشور توصیه کرده است که به قوانین جدیدی که دولت ترامپ تصویب کرده استناد کنند تا خانواده‌های شاکی از ایران بتوانند غرامت مورد نظر خود را دریافت کنند.

پیش از این بانک مرکزی ایران و چند بانک در لوکزامبورگ و ایتالیا اعتراض خود را به رأی دادگاه آمریکایی مبنی بر اینکه خانواده‌های قربانیان حادثه انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت در سال 1983 می‌توانند برای توقیف دارایی‌های ایران در خارج از آمریکا اقدام کنند، اعلام کرده و در این خصوص دست به پیگیری‌های قضائی زده بودند.

متمم جدیدی که دولت ترامپ در اواخر سال 2019 به لایحه بودجه دفاعی آمریکا افزوده است، به دادگاه‌های آمریکایی اختیارات بیشتری برای مصادره اموال ایران در سایر کشورها اعطا شده است.

خانواده‌های قربانیان حادثه بمب‌گذاری در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت، ایران را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده و تلاش می‌کنند تا با مصادره دارایی‌های ایران در کشورهای خارجی، غرامت مورد نظر خود را دریافت کنند.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s