جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

جزئیات زلزله ۴.۵ ریشتری سنگان خراسان رضوی

ساعت 24 -مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی جزئیات زلزله ۴.۵ ریشتری سنگان ( خراسان رضوی) در عمق ۸ کیلومتری را اعلام کرد و گفت:‌این زلزله آسیبی به مراکز جمعیتی وارد نکرد.

علی بیت‌اللهی با بیان این‌که زلزله سنگان صبح امروز ساعت 7:23 دقیقه  در سنگان خراسان رضوی و در عمق 8 کیلومتری روی داد، اظهار کرد: به‌دنبال زلزله 5.8 ریشتری 12 دی‌ماه سنگان، 69 پس لرزه‌ با قدرت 2.5 ریشتر به بالا واقع در مرز استان خراسان رضوی و استان خراسان جنوبی در حوالی شهرستان خواف استان خراسان رضوی رخ داده است.

وی ادامه داد: امروز هم پس لرزه نسبتا بزرگی با بزرگای 4.5 ریشتر در امتداد شرق گسل دشت‌بیاض در جنوب خراسان رضوی به وقوع پیوست. این گسل در منطقه قائنات استان و در سال های گذشته با زلزله‌هایش تلفات جانی فراوانی را ثبت کرده است.

وی افزود: پس لرزه امروز خوشبختانه در منطقه کم تراکم و خالی از جمعیت رخ داد و خسارات و آسیبی وارد نکرد. حتی در زلزله دو هفته پیش با بزرگای 5.8 سنگان نیز تلفات و خسارات جدی نبودند و تنها چندین تونل و محل نگهداری احشام روستایی آسیب دیدند که به دلیل کم جمعیتی بود.

به گفته رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، در پس لرزه امروز فقط مراکز جمیعتی به این پس لرزه دو روستای چاه زول و نهور هستند که در فاصله 20 کیلومتری از محل رومرکز زلزله قرار داشته و به همین دلیل آسیبی به مراکز جمعیتی وارد نیامد.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s