یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶

الجزیره از اوج گرفتن ناآرامی‌ها در بغداد خبر داد

ساعت 24-شبکه الجزیره گزارش داد که شماری از معترضان، تحرکات خود در مرکز بغداد را از سرگرفته و راه‌های منتهی به میدان الطیران را بستند.

شبکه الجزیره گزارش داد که شماری از معترضان، تحرکات خود در مرکز بغداد را از سرگرفته و راه‌های منتهی به میدان الطیران را بستند.

به گزارش الجزیره درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در میدان الطیران در نزدیکی میدان التحریر که مرکز اعتراضات عراق در بغداد است٬ یک روز قبل از پایان مهلت معترضان به مقامات این کشور در برآورده کردن مطالباتشان شدت گرفت.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که معترضان همه راه‌های منتهی به میدان الطیران را با آتش زدن لاستیک‌ها پس از درگیری با نیروهای امنیتی بستند.

نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان و بازکردن راه‌ها استفاده کردند و گزارش‌ها حاکی از مجروح شدن 14 معترض در خلال این درگیری‌ها است.

هم زمان با آن، معترضان در چندین منطقه از جنوب این کشور راه‌ها و پل‌ها را بسته‌اند و اعتصاب عمومی در شهر الناصریه نیز همچنان ادامه دارد.

الجزیره گزارش داد تظاهرات کنندگان همچنان خواستار معرفی نامزد نخست‌وزیری خارج از چتر احزاب و برگزاری انتخابات زودهنگام زیر نظر سازمان ملل هستند.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.